czwartek, 6 październik 2022, 16:28

Strona główna » REGION » Żegnaj lato na rok!…

Żegnaj lato na rok!…

czwartek, 01 września 2016, 07:51 Kategoria: REGION, społeczeństwo, turystyka

Kiedy przed sezonem, i to jeszcze dużo wcześniej, planowaliśmy swoje wakacje, swoje urlopy, swoje wakacyjne podróże, nikt zapewne wówczas nawet nie pomyślał o tym, że lato będzie trwać wiecznie.

Miesiące letnie jak pamiętamy, były takie sobie. Najoględniej – względne, choć mogło być dużo lepiej. Na lipiec swego czasu narzekaliśmy, licząc, że następny miesiąc będzie dużo lepszy. Niestety jednak, okazało się, że sierpień był pogodowo dużo gorszy od swego poprzednika.

Ci co zaplanowali na ten czas swe długo oczekiwane urlopy, wypady weekendowe, wolne dni, w gruncie rzeczy mieli i… nie mieli (jak kto woli), powodów do narzekań. Chwilami bywała nawet i wspaniała pogoda, bywało dłuższymi momentami słońce, była też (ale z rzadka niestety) w miarę ciepła woda w Bałtyku. Wszystko bywało nawet tak jak trzeba. Można było nam nawet chwilami zapomnieć o jakichś Egiptach, Grecjach czy Wyspach Kanaryjskich.

Ale dobre chwile nie będą trwały przecież wiecznie. I tak jest i tym razem. Z zakończeniem sierpnia i nastaniem września, możemy śmiało powiedzieć, że letnia kanikuła skończyła się i przeszła jak najbardziej i to bezpowrotnie, do historii. Wielu z nas ma z tymi tegorocznymi chwilami wspaniałe wspomnienia, szereg kolorowych fotek, nowych znajomych, kochane osoby. A teraz i nawet, niektórzy już wybiegają naprzód i już dziś… planują już nawet przyszłoroczne wakacje.

Jaki był ten miniony właśnie sezon? Znakomita większość twierdzi nie bez powodu zresztą, że tak patrząc średnio „na jeża”, całkiem względny. Tak dla wczasowiczów oraz turystów, jak i dla samych tubylców czy licznych właścicieli ośrodków wczasowych oraz pensjonatów i kwater położonych wzdłuż Wybrzeża Kamieńskiego.

Jak twierdzą, był to zgoła sezon nieco gorszy od tego jaki mieliśmy w poprzednim roku, kiedy jak pamiętamy, wspaniale delektowaliśmy się wieloma słonecznymi i wręcz gorącymi i zarazem upalnymi (uff!) dniami.

Oprócz spiekania się na plażach i kąpieli w ciepłych wodach Bałtyku, choć tych dni było w różnym stopniu różnie, oferowano naszym gościom i nam tubylcom, szereg atrakcji i wybór był wyjątkowy. Wiele imprez rozsianych po nie tylko nadmorskich kurortach zgromadził mnóstwo ludzi złaknionych dobrej zabawy i rozrywki. I wielu nie zawiodło się.

Zabawa wszędzie bywała przednia i nastroje i humory wszystkim oczywiście dopisywały.

Dziesiątki tysięcy gości naszego regionu skorzystało po raz kolejny z naszej gościny i szereg z nich już zapowiada powrót na nasze Wybrzeże, jak nie w przyszłym, to w następnym roku.

Imprez było całe mnóstwo, że wspomnę choćby: 52 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej odbywający się w ramach jedenastu koncertów w kamieńskiej Katedrze, lipcowy międzyzdrojski Festiwal Gwiazd czy Jubileuszowy, XX Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej im., Jana Iwaszczyszyna w Kamieniu Pomorskim. Były też dziwnowskie: Dzień Grecki, Dzień Rybaka, Festiwal Gwiazd Sportu i Dzień Komandosa które odbyły się w Dziwnowie. Były też imprezy sportowe, przede wszystkim żeglarskie, odbywające się na wodach Zalewu Kamieńskiego. To tylko namiastka tych z wielu imprez, które odbyły się na naszym pięknym i gościnnym wybrzeżu.

Dla każdego było dosłownie coś dobrego i przy tym miłego. I tylko należy się nieco smucić, że to tak krótkie przecież u nas lato, już przeszło i odeszło w naszą historię. I pal licho jakie ono w rzeczy samej było. Bo nie było pogodowo najlepsze, niestety.

Nie pozostaje nam nic innego jak poczekać kilkanaście miesięcy i ponownie zacząć się pławić letnim słońcem na Wybrzeżu Kamieńskim, miejscu gościnnym, jak rzadko które.

A i boćki też już odfrunęły, bo czują, że jesień za pasem. Do odlotu szykują się jaskółki, niebawem zbierać się będą do odlotu żurawie. Taka kolej losu, taki żywot naszej kochanej Natury.

A więc – do zobaczenia za rok!

Obserwator

 

Żegnaj lato na rok!… Reviewed by on . Kiedy przed sezonem, i to jeszcze dużo wcześniej, planowaliśmy swoje wakacje, swoje urlopy, swoje wakacyjne podróże, nikt zapewne wówczas nawet nie pomyślał o t Kiedy przed sezonem, i to jeszcze dużo wcześniej, planowaliśmy swoje wakacje, swoje urlopy, swoje wakacyjne podróże, nikt zapewne wówczas nawet nie pomyślał o t Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top