piątek, 1 grudzień 2023, 02:07

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » 5 gwiazdek od Magazynu ŻAGLE dla Mariny Kamień Pomorski

5 gwiazdek od Magazynu ŻAGLE dla Mariny Kamień Pomorski

sobota, 03 września 2016, 09:35 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport, turystyka

Już po raz 27 redakcja miesięcznika „Żagle”, obchodzącego w 2016 roku 57 urodziny, przeprowadziła spis przystani „LATO Z ŻAGLAMI”. Raport ten jest bardzo ceniony przez liczne grono wodniaków oraz samorządowców. Gospodarze, właściciele przystani i samorządy lokalne, widzą w nim możliwość promocji siebie oraz swoich regionów. Dzięki porównaniu z innymi przystaniami, systematycznie podnosi się standard usług. Pomocna jest także redakcyjna ocena w postaci gwiazdek, którą Magazyn ŻAGLE przyznaje na podstawie składanych w ankietach informacji. Redakcja Magazynu odbiera od  żeglarzy wiele ocen obiektów, które odwiedzili dzięki publikacji. Najczęściej są one pozytywne, choć zdarzają się na szczęście rzadko, także uzasadnione głosy krytyczne. Nie dotyczą one jednak Mariny Kamień Pomorski, która otrzymała w corocznej ocenie najwyższą notę – 5 gwiazdek. To już druga, po 5 Bursztynowych Kotwicach, najwyższa nota jaką otrzymuje Marina Kamień Pomorski pod kierownictwem Marka Świderskiego.

Marek Świderski: dla nas najwyższa ocena Żagli nie jest zaskoczeniem. Zapracowaliśmy na nią. Marina jest piękna i nowoczesna. Uruchamiany też nowe usługi i udogodnienia dla żeglarzy i motorowodniaków. Działają 3 sklepy żeglarskie, sauna, nowe usługi serwisowe jak choćby piaskowanie kadłubów, elektronicznie otwierane wejścia na pomosty i do budynku socjalnego, nowe wyposażenie kuchni, płatności kartą. Firma Best Boats prowadzi profesjonalny serwis dla łodzi motorowych. Niemal cały personel mówi płynnie po niemiecku lub angielsku. W naszej codziennej pracy przyjęliśmy prostą zasadę: naszym pracodawcą są klienci mariny, mamy robić wszystko co w naszej mocy aby byli zadowoleni z naszej pracy, bo to oni, de facto, nam płacą. Pierwsze efekty takiego podejścia były widoczne już w ubiegłym roku. Zmiana filozofii pracy mariny i działania marketingowe podjęte w 2015 roku miały jednak w założeniu przynieść wymierne efekty w sezonie 2016. No i stało się, w sierpniu 2016 roku w naszej marinie stacjonowało już ponad 200 rezydentów (jachty, które deklarują postój na minimum jeden miesiąc), liczba gości odwiedzających marinę do końca sierpnia 2016 wyniosła 608 jachtów (przy 502 w całym sezonie 2015). Spółka powinna rok 2016 zamknąć zyskiem.

Marina Kamień Pomorski położona jest nad Zalewem Kamieńskim. Przez cieśninę Dziwnę ma połączenie z Bałtykiem na północy i Zalewem Szczecińskim na południu. Jest zdolna pomieścić ponad 320 jachtów. Jako jedna z nielicznych na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim jest przystosowana do całorocznego postoju. Oprócz miejsc co cumowania w reprezentacyjnej, położonej w sąsiedztwie Starówki Marinie Sezonowej,  posiada w tzw. Marinie Technicznej hangary i place do zimowania, własną sztaplarkę do wodowania i wyciągania łodzi oraz bardzo szeroki wachlarz usług dodatkowych. Jest też bazą dla prestiżowych regat ogólnopolskich i międzynarodowych, jak choćby tegoroczne Mistrzostwa Europy w Klasie Europa. Już dwukrotnie w 2016 roku Marina Kamień Pomorski trafiła na okładkę Magazynu JACHTING. Poprzez drogę ekspresową S3 Kamień Pomorski jest doskonale skomunikowany z całą Zachodnią Polska, co czyni kamieńską marinę atrakcyjną dla żeglarzy z województw zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i śląskiego. Można tu jednak spotkać też rezydentów z Łodzi, Gdańska, a nawet z Mazur. Coraz większą grupę rezydentów stanowią mieszkańcy Niemiec.

Tekst: Marek Świderski

Zdjęcia: Damian Grabarski, Marina Kamień Pomorski

 

 

5 gwiazdek od Magazynu ŻAGLE dla Mariny Kamień Pomorski Reviewed by on . Już po raz 27 redakcja miesięcznika "Żagle", obchodzącego w 2016 roku 57 urodziny, przeprowadziła spis przystani „LATO Z ŻAGLAMI”. Raport ten jest bardzo cenion Już po raz 27 redakcja miesięcznika "Żagle", obchodzącego w 2016 roku 57 urodziny, przeprowadziła spis przystani „LATO Z ŻAGLAMI”. Raport ten jest bardzo cenion Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top