poniedziałek, 2 październik 2023, 06:02

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » „Polska wojna z gender” – spotkanie autorskie z dr. Maciejem Dudą
„Polska wojna z gender” – spotkanie autorskie z dr. Maciejem Dudą

„Polska wojna z gender” – spotkanie autorskie z dr. Maciejem Dudą

poniedziałek, 05 września 2016, 07:20 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

Zapraszamy na spotkanie autorskie z dr. Maciejem Dudą, które odbędzie się 7 września 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach o godz. 18.00. Rozmowa z autorem toczyć się będzie wokół książki „Dogmat płci Polska wojna z gender”. W dyskusji wezmą również udział dr Anita Kucharska-Dziedzic i Piotr Lachowicz. Wspólnie podejmą debatę o gender, czyli społecznej roli kobiet i mężczyzn, spróbują odczarować obszary tabu lub zamazane stereotypowymi szablonami. Podejmą trudne tematy związane z przemocą wobec kobiet, seksualizacją wizerunku kobiet i dzieci, nierównościami w płacach, trudnościami w awansach, samotnością w macierzyństwie. Organizatorami spotkania są: Fundacja Czas Dialogu, Kongres Kobiet, Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Wydawnictwo Naukowe Katedra. Serdecznie zapraszamy.

MACIEJ DUDA – doktor nauk humanistycznych, wykładowca, badacz, pracownik naukowy Uniwersytetu Szczecińskiego. Autor  monografii „Polskie Bałkany. Proza postjugosłowiańska w kontekście feministycznym, genderowym i postkolonialnym. Recepcja polska” (2013). Współredaktor trzech tomów raportu „Gender w podręcznikach” (2016). Stypendysta Narodowego Centrum Nauki. Jako trener antydyskryminacyjny współpracuje z instytucjami państwowymi, prywatnymi i pozarządowymi.

PIOTR LACHOWICZ –  Feminista. Pracownik Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Koordynator sieci nauczycieli na rzecz równości. Prowadzi warsztaty antydyskryminacyjne i równościowe. Ukończył polonistykę i kulturoznawstwo. Wolny czas stara się dzielić między trzy rzeczy: lekturę, żeglarstwo i podróże.

ANITA KUCHARSKA-DZIEDZIC – Laureatka tegorocznej nagrody im. Jana Wejcherta Polskiej Rady Biznesu za działania społeczne, feministka, współzałożycielka prezeska Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA w Zielonej Górze, które prowadzi działania antyprzemocowe m.in. dla kobiet mieszkających na wsi; świadczącego pomoc i wsparcie osobom pokrzywdzonym przemocą seksualną, domową i dyskryminacją. Należy do ogólnopolskiej Sieci Pomocy Ofiarom Przestępstw. Odznaczona w 2011 r. przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi na działalność na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. Wykładowczyni na Uniwersytecie Zielonogórskim. Przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Pożytku Publicznego Województwa Lubuskiego. Współorganizatorka Regionalnych Kongresów Kobiet w Lubuskiem.

„Polska wojna z gender” – spotkanie autorskie z dr. Maciejem Dudą Reviewed by on . Zapraszamy na spotkanie autorskie z dr. Maciejem Dudą, które odbędzie się 7 września 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach o godz. 18.00. R Zapraszamy na spotkanie autorskie z dr. Maciejem Dudą, które odbędzie się 7 września 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach o godz. 18.00. R Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top