czwartek, 30 listopad 2023, 08:50

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Narodowe Czytanie „Quo vadis” w Kamieniu Pomorskim

Narodowe Czytanie „Quo vadis” w Kamieniu Pomorskim

wtorek, 06 września 2016, 07:22 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

3 września w całej Polsce  odbywało się Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Akcja ta organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w rok później „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Tegoroczna lektura wybrana została w głosowaniu internetowym spośród 5 zaproponowanych tytułów.

Henryk Sienkiewicz powieściopisarz i publicysta, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za całokształt twórczości to jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy, zaś „Quo vadis” to powieść, która odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt języków.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła burmistrzów, radnych i inne osoby pełniące funkcje publiczne oraz wszystkich chętnych do wspólnego czytania „Quo vadis” w Kamieniu Pomorskim. Fragmentów powieści można było wysłuchać przy Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w tej akcji.

PiMBP Kamień Pomorski

Narodowe Czytanie „Quo vadis” w Kamieniu Pomorskim Reviewed by on . 3 września w całej Polsce  odbywało się Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Akcja ta organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została 3 września w całej Polsce  odbywało się Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Akcja ta organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top