czwartek, 6 październik 2022, 14:49

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Mozaika na budynku po mleczarskim skuwana! Czy w całości przejdzie do historii?
Mozaika na budynku po mleczarskim skuwana! Czy w całości przejdzie do historii?

Mozaika na budynku po mleczarskim skuwana! Czy w całości przejdzie do historii?

niedziela, 11 września 2016, 11:45 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia

Nieistniejąca od ponad dekady Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kamieniu Pomorskim z jej sztandarowym wyrobem zagęszczonym mlekiem w tubie na trwale zapisała się w powojennej historii naszego miasta.Jedynym widocznym śladem przypominającym o zakładzie była mozaika znajdująca się na jednym z prywatnych obecnie budynków położonym na jej terenie przy ulicy Dziwnowskiej. Mozaika powstała najprawdopodobniej w latach 1976-1977 podczas rywalizacji Kamienia Pomorskiego z Tucholą w ramach Telewizyjnego Banku Miast. Mozaika nie stanowiła oczywiście dzieła sztuki i z uwagi na wiek nie była w żaden sposób chroniona. Ma ona jednak historyczne znaczenie przypominając ten swego czasu ważny dla miasta zakład. Niestety wczoraj przystąpiono do jej skuwania. Częściowo została już zniszczona. Czy ocalały znak graficzny zakładu da się jeszcze uratować?

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

Mozaika na budynku po mleczarskim skuwana! Czy w całości przejdzie do historii? Reviewed by on . Nieistniejąca od ponad dekady Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kamieniu Pomorskim z jej sztandarowym wyrobem zagęszczonym mlekiem w tubie na trwale zapisała s Nieistniejąca od ponad dekady Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kamieniu Pomorskim z jej sztandarowym wyrobem zagęszczonym mlekiem w tubie na trwale zapisała s Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top