piątek, 2 czerwiec 2023, 22:02

Strona główna » przyroda » W najbliższy czwartek początek astronomicznej Jesieni
W najbliższy czwartek początek astronomicznej Jesieni

W najbliższy czwartek początek astronomicznej Jesieni

środa, 21 września 2016, 21:06 Kategoria: przyroda

I pomyśleć, że nie dalej jak w czerwcu, bawiliśmy się nie tylko w promieniach kanikułowego słońca w różnych miejscach na przeróżne sposoby, witając nadchodzące wówczas lato. I co? Lato było, a jakże, i minęło szybko jakby, i bezpowrotnie. I jako się rzekło, także w astronomii następuje kolejna zmiana w przyrodzie i naturze, kolejny czas. Nadchodzi bowiem astronomiczna Jesień, która rozpocznie się w ten czwartek, a dokładniej o godzinie 16:21.

Zapach jesieni czujemy już od pewnego czasu. Sam wrzesień pokazał się nam z jak najlepszej strony. Nic tylko Złota Polska Jesień, ta prawdziwa. I oczywiście niech trwa i trwa. Na plażach, kiedy słońca mamy w burd, jeszcze całe mnóstwo plażowiczów, zaś na terenie naszego powiatu sporo jest jeszcze turystów, wczasowiczów, że nie wspomnę kuracjuszy, którzy są tu dosłownie cały rok. Pogoda? No cóż, nie wydziwiajmy, to już czas wczesnej jesieni, przecież, stąd nie ma co liczyć na jakoweś anomalie upału. Ale przez najbliższy tydzień nie zabraknie słońca, będzie przy tym trochę chmur, a temperatury oscylować będą w granicach 17 – 21 stopni C. Noce będą jednak już chłodniejsze, z temperaturami w okolicach 11 – 14 stopni C. Powoli musimy przyzwyczajać się do cieplejszych ubrań, ale w najbliższym czasie cieszyć się będziemy mogli pogodą, tą naszej pięknej Polskie i Złotej Jesieni.

Brak opadów na najbliższy czas niestety nie zwiastuje wysypu grzybów. A szkoda. Tak więc grzybobrania powinniśmy pewnie odłożyć gdzieś – przypuszczamy, na pierwszą dekadę października. Pod warunkiem jednak, że coś z nieba mokrego popada. I to nie symbolicznie. Tak, tak, od najbliższego czwartku będziemy mieć już astronomiczną Jesień. Jakże ten czas szybko biegnie. Wielu jeszcze wspomina… odległe już, Sylwestra czy Nowy Rok. Inni mieli już swe urodziny czy imieniny. Inni na nie czekają. Tak jest w naszym za wirowanym i pewnie zwariowanym świecie. Czas biegnie nieubłaganie, a co za tym idzie, i młodzi i starsi nieco, i seniorzy, po prostu z każdym rokiem starzeją się.

Tak to już jest na naszej Błękitnej Planecie (czy jak kto woli – Zielonej Planecie – oba określenia są jak najbardziej poprawne) od niezliczenie wielu lat, wszyscy żyją swym rytmem, tak jest też dosłownie w każdej strefie czasowej. U nas rozpoczyna się jesień, a na półkuli południowej, tam gdzie są Australia czy Nowa Zelandia, rozpoczyna się właśnie… wiosna. Cóż, oni żyją tam jakby do góry nogami, kiedy się z daleka popatrzy na naszą Matkę – Ziemię. Ale to tylko żart na zakończenie powitania Jesieni, która mamy nadzieję, też pokaże nam wszystkim, swe wspaniałości, swe piękno i swoje wspaniałe walory, których jej przecież nigdy nie brakuje.

Obserwator

W najbliższy czwartek początek astronomicznej Jesieni Reviewed by on . I pomyśleć, że nie dalej jak w czerwcu, bawiliśmy się nie tylko w promieniach kanikułowego słońca w różnych miejscach na przeróżne sposoby, witając nadchodzące I pomyśleć, że nie dalej jak w czerwcu, bawiliśmy się nie tylko w promieniach kanikułowego słońca w różnych miejscach na przeróżne sposoby, witając nadchodzące Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top