piątek, 2 czerwiec 2023, 21:29

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Burmistrz Kamienia Pomorskiego wspiera działania w ramach Rządowego Programu Pracy Więźniów
Burmistrz Kamienia Pomorskiego wspiera działania w ramach Rządowego Programu Pracy Więźniów

Burmistrz Kamienia Pomorskiego wspiera działania w ramach Rządowego Programu Pracy Więźniów

czwartek, 22 września 2016, 16:37 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, gospodarka, społeczeństwo

W dniu 21.09.2016 r. w Urzędzie Miejskim w Kamieniu Pomorskim odbyło się spotkanie ppłk. Waldemara Misiaka, Dyrektora Aresztu Śledczego w Kamieniu Pomorskim z Burmistrzem Gminy Kamień Pomorski Stanisławem Kuryłło.

Wizyta w miejskim ratuszu  była doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowej, bardzo dobrej współpracy pomiędzy Aresztem Śledczym w Kamieniu Pomorskim a władzami samorządowymi miasta oraz  promesą dla dalszej, efektywnej współpracy w zakresie zatrudniania skazanych i wskazywania nowych miejsc pracy dla osób pozbawionych wolności. Tematem spotkania była m.in. możliwość wybudowania hali produkcyjnej na terenie Oddziału Zewnętrznego w Buniewicach.

Ministerstwo Sprawiedliwości objęło Areszt Śledczy w Kamieniu Pomorskim programem mającym na celu zwiększenie zatrudnienia osadzonych odbywających karę pozbawienia wolności w którym jednym w głównych założeń  jest budowa hal produkcyjnych przy zakładach karnych,  w których miejsce pracy znaleźli by skazani zatrudnieni przez przedsiębiorców.

Oddział Zewnętrzny w Buniewicach dysponuje miejscem do budowy hali produkcyjnej  o powierzchni około 1 tys. m2 oraz gotowy jest skierować do pracy około 40 osadzonych.  Kosztem budowy hali w żaden sposób nie zostanie obciążony przedsiębiorca zatrudniający skazanych. Program przewiduje również odciążenie przedsiębiorców z kosztów związanych z zatrudnieniem w postaci zwrotu 40 % wysokości wynagrodzeń wypłaconych zatrudnionym skazanych oraz dotacji i pożyczek na tworzenie nowych miejsc pracy.
Burmistrz Gminy Kamień Pomorski  zadeklarował otwartość i pełne poparcie dla działań związanych z zatrudnianiem skazanych na rzecz miasta i gminy oraz zadeklarował wszelką pomoc w pozyskaniu  przedsiębiorców zainteresowanych zatrudnieniem odpłatnym skazanych, w tym  kontrahenta zainteresowanego otwarciem produkcji na terenie  Oddziału Zewnętrznego w Buniewicach.
Wszelkie szczegółowe informacje dla pracodawców, dotyczące zatrudnienia skazanych i możliwości skorzystania z ryczałtów, dotacji i pożyczek z Funduszu Aktywizacji Zawodowej oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy zasięgnąć można w Areszcie Śledczym w Kamieniu Pomorskim pod numerem telefonu 91 3219581 a ponadto na stronach Służby Więziennej:

http://www.sw.gov.pl/pl/o-sluzbie-wieziennej/jak-zatrudnic-skazanego/

Fundusz Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy

Rozporządzenie z dnia 23 stycznia 2012 r. w sprawie Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy (Dz. U. z 2014 r. poz. 53

Burmistrz Kamienia Pomorskiego wspiera działania w ramach Rządowego Programu Pracy Więźniów Reviewed by on . W dniu 21.09.2016 r. w Urzędzie Miejskim w Kamieniu Pomorskim odbyło się spotkanie ppłk. Waldemara Misiaka, Dyrektora Aresztu Śledczego w Kamieniu Pomorskim z B W dniu 21.09.2016 r. w Urzędzie Miejskim w Kamieniu Pomorskim odbyło się spotkanie ppłk. Waldemara Misiaka, Dyrektora Aresztu Śledczego w Kamieniu Pomorskim z B Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top