piątek, 2 czerwiec 2023, 21:32

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Msza święta Odpustowa i poświęcenie Krzyża w miejscu przyszłej budowy kościoła na kamieńskim Osiedlu Chopina
Msza święta Odpustowa i poświęcenie Krzyża w miejscu przyszłej budowy kościoła na kamieńskim Osiedlu Chopina

Msza święta Odpustowa i poświęcenie Krzyża w miejscu przyszłej budowy kościoła na kamieńskim Osiedlu Chopina

poniedziałek, 26 września 2016, 13:04 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, religia

W niedzielę – 25 września, na Osiedlu Chopina w Kamieniu Pomorskim, w obecności około 150 osób, odbyła się Msza Święta Odpustowa z poświęceniem Krzyża w miejscu przyszłej budowy nowego kościoła. Pokaźny krzyż z czerwonego dębu, którego wiek szacuje się na 120 lat, wykonany został przez Tartak pana Waldemara Panka z Chrząstowa, ma osobliwe wymiary – wysokość 6,5 metra, rozpiętość 2,4 m. I waży bagatelka, 1.400 kg. Nowa parafia pw św. Ojca Pio, jak się ocenia, wspólnymi siłami wielu parafian nie tylko mieszkających na Osiedlu Chopina, wybuduje swoją świątynię. Obecnie rozpoczynają się prace projektowe.

Wstępne, dwa projekty zaprezentowano podczas tej niedzielnej mszy św., zaś ks. proboszcz, D. Żarkowski, zachęcał przybyłych na tę wyjątkową uroczystość, by podawali swe opinie na temat obu projektów. Podczas trwania tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, Papież Franciszek poświęcił kamień węgielny pod planowany na Osiedlu Chopina w Kamieniu Pomorskim kościół św. Ojca Pio, który do Częstochowy trafił za sprawą Państwa M. i Z. Chliszcz z Kamienia Pomorskiego. Po uroczystości wszystkich zaproszono na gorącą zupę gulaszową, bigos myśliwski i wyśmienite ciasta.

Początek, a więc poświęcenie nowego miejsca już stało się faktem. Teraz wiele zależy od samych parafian, którzy dopomogą w tym jak ma wyglądać świątynia i potem w dużej mierze powinni włączyć się jak najbardziej czynnie w samą budowę, jak równie, by także składali swe datki na tę wyjątkową potrzebę.

Obserwator

Msza święta Odpustowa i poświęcenie Krzyża w miejscu przyszłej budowy kościoła na kamieńskim Osiedlu Chopina Reviewed by on . W niedzielę – 25 września, na Osiedlu Chopina w Kamieniu Pomorskim, w obecności około 150 osób, odbyła się Msza Święta Odpustowa z poświęceniem Krzyża w miejscu W niedzielę – 25 września, na Osiedlu Chopina w Kamieniu Pomorskim, w obecności około 150 osób, odbyła się Msza Święta Odpustowa z poświęceniem Krzyża w miejscu Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top