niedziela, 26 czerwiec 2022, 12:43

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Świerzno » Skrót wakacji w świetlicy wiejskiej w Świerznie

Skrót wakacji w świetlicy wiejskiej w Świerznie

wtorek, 04 października 2016, 22:10 Kategoria: Gmina Świerzno, społeczeństwo

Za nami pierwsze dni jesieni. Za oknem pogoda bywa w kratkę, ale cały czas sięgamy pamięcią do letnich przeżyć. Zapraszamy na telegramowy skrót wakacji w świetlicy wiejskiej
w Świerznie. Wakacje w świetlicy rozpoczęły się zorganizowaniem konkursu plastycznego, który skierowany był do dzieci i młodzieży przebywającej na terenie naszej miejscowości. Wiedząc, jak ważne jest dla dzieci docenienie ich trudu, laureaci konkursu uhonorowani zostali imiennymi dyplomami. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świerznie.

Z wielkim zaangażowaniem podopieczni świetlicy podjęli trud wyprawy rowerowej ze Świerzna do Kalenia, a uwieńczeniem wycieczki było ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz zabawy integracyjne. Spotkanie z filmem i bajkami zapewniało sporo wrażeń, kiedy sala placówki zamieniała się w kino, dostarczając dzieciom wiele radości.

W „Poszukiwanie skarbu” zaangażowało się wiele osób, którym nie zabrakło entuzjazmu i energii do pokonania niełatwych zadań. „Piracka przygoda” do której dzieci przygotowywały się w  szczególny sposób wykonując stroje i akcesoria, również okazała się strzałem w dziesiątkę, a zwiedzanie Dworu Von Flemingów przeniosło nas w inną epokę … .

Dużym powodzeniem cieszyło się śpiewanie – karaoke, które było źródłem dostarczania pozytywnych przeżyć, wprowadzających w dobry nastrój. Sierpień w Polsce, to miesiąc żniw i zbioru płodów ziemi. Ze zbiorami wiąże się wiele pięknych tradycji ludowych. W celu kultywowania staropolskiego zwyczaju, w świetlicy odbyły się warsztaty tworzenia wieńca dożynkowego. Finałem tegorocznych wakacji był wyjazd integracyjny do Niechorza.

Skrót wakacji w świetlicy wiejskiej w Świerznie Reviewed by on . Za nami pierwsze dni jesieni. Za oknem pogoda bywa w kratkę, ale cały czas sięgamy pamięcią do letnich przeżyć. Zapraszamy na telegramowy skrót wakacji w świetl Za nami pierwsze dni jesieni. Za oknem pogoda bywa w kratkę, ale cały czas sięgamy pamięcią do letnich przeżyć. Zapraszamy na telegramowy skrót wakacji w świetl Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top