niedziela, 26 czerwiec 2022, 13:16

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Figura św. Michała Archanioła z Gargano w Trzebieszewie
Figura św. Michała Archanioła z Gargano w Trzebieszewie

Figura św. Michała Archanioła z Gargano w Trzebieszewie

wtorek, 11 października 2016, 08:03 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, religia

Dnia 29 września w Kościele Katolickim przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu uroczyście wprowadzono figurę Św. Michała Archanioła z groty na Gargano do kościoła w Trzebieszewie. Pomysł sprowadzenia figury zrodził się już wcześniej wśród parafian w Kamieniu Pomorskim, którzy zawiązali grupę czcicieli Św. Michała Archanioła. Niedawno parafia przeżywała peregrynację cudownej figury, która wędruje po całej Polsce, a w Trzebieszewie można zauważyć nieustanną modlitwę do św. Michała Archanioła.

Cała uroczystość rozpoczęła się pod krzyżem przy głównej drodze w Trzebieszewie. Najpierw wszyscy zgromadzeni zapoznali się z historią związaną z objawieniami św. Michała w Sant’Angelo oraz z historią samej figury i jej kultem w Polsce. Chwilę później została ona przywieziona z Kamienia w specjalnie przygotowanym samochodzie. Strażacy z OSP Trzebieszewo nieśli ją w procesji do kościoła, w obecności zgromadzonych kapłanów, sióstr zakonnych, wiernych i pielgrzymów. Z Kamienia wyruszyła kilkunastoosobowa grupa pątników ze śpiewem i modlitwą na ustach, aby uczcić tę doniosłą chwilę. Mszy Świętej przewodniczył i uroczystego aktu poświęcenia figury dokonał ks. prał. Andrzej Buczma ze Szczecina. Na uroczystości obecny był gospodarz miejsca ks. prob. kan. Dariusz Żarkowski, ks. wicedz. kan. Zbigniew Niemasik, ks. Karol Wilczyński oraz ks. Mateusz Pakuła odpowiedzialny za duszpasterstwo w Trzebieszewie. Swoją obecnością zaszczyciły również Siostry ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego ze Szczecna oraz kamieńskie Siostry ze Zgromadzenia Duszy Chrystusowe. Uroczystość zgromadziła ponad setkę wiernych z Trzebieszewa, Kamienia Pomorskiego, Golczewa i Szczecina.
Na zakończenie uroczystości ks. kan. Dariusz Żarkowski zapowiedział, że od momentu wprowadzenia figury św. Michała to właśnie w Trzebieszewie będzie centrum kultu tego Wielkiego Patrona w naszej parafii. Do tego miejsca każdego dnia wspomnienia Św. Archaniołów będzie organizowana pielgrzymka z Kamienia i wspólna modlitwa w kościele. Ponadto w każdą ostatnią środę miesiąca o godz. 1700 w Trzebieszewie będą specjalne modlitwy i Msza św. wotywna ku czci św. Michała Archanioła, na którą serdecznie zapraszają duszpasterze i Trzebieszewianie.
Po zakończonej liturgii wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na wspólne świętowanie przy suto zastawionym stole w miejscowej remizie strażackiej.

x.M.P.

Figura św. Michała Archanioła z Gargano w Trzebieszewie Reviewed by on . Dnia 29 września w Kościele Katolickim przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu uroczyście wprowadzono figurę Św. Michała Ar Dnia 29 września w Kościele Katolickim przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu uroczyście wprowadzono figurę Św. Michała Ar Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top