wtorek, 6 czerwiec 2023, 12:29

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Zajęcia muzyczne dla dzieci w Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno

Zajęcia muzyczne dla dzieci w Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno

niedziela, 23 października 2016, 16:44 Kategoria: edukacja, Gmina Międzyzdroje, Gmina Wolin

Edukacja muzyczna dzieci i młodzieży w Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno

Dzięki kooperacji Fundacji EFRWP oraz Baltic Neopolis Orchestra 200 uczniów wiejskich szkół z gmin Wolin i Międzyzdroje uczestniczyło w koncertach edukacyjnych w Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno.

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej zaprosiła uczniów pobliskich szkół wiejskich do udziału w niecodziennych warsztatach muzycznych. W ramach wspólnego projektu edukacyjnego artyści Baltic Neopolis Orchestra odwiedzili Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno. W dwóch koncertach edukacyjnych łącznie wzięło udział ponad 200 dzieci!

Dzięki atrakcyjnej formie zajęć i zaangażowaniu wyjątkowych artystów dzieci miały niecodzienną okazję do doświadczenia żywej muzyki. Zajęcia polegały na edukacji poprzez aktywizujące gry i zabawy. Animacje, muzyczne zagadki, ćwiczenia rozwijające wyobraźnię oraz wrażliwość na muzykę, a także wspólne śpiewanie kanonów i konkursy na rozpoznawanie klasycznych utworów i młodzieżowych przebojów – takie atrakcje czekały na uczestników warsztatów. Zabawa z aplikacją MadPad pokazała dzieciom, jak z nagranych dźwięków, m.in. skrzypiec, głosu, uderzeń, tupania, itp., można tworzyć sample, a następnie z ich pomocą zmieniać pojedyncze ślady w utwory muzyczne. Artyści Baltic Neopolis Orchestra w niezawodny sposób pokazali młodym adeptom muzyki jak można się nią bawić i uczyć jednocześnie. W pierwszym muzycznym spotkaniu, we wrześniu, uczestnikami byli uczniowie klas I-III ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Ładzinie i Publicznej Szkoły Podstawowej w Dargobądzu. W koncercie wzięła także grupa dzieci z niewielkiej miejscowości Rudziniec k. Gliwic, które przyjechały do Międzyzdrojów na zieloną szkołę. Druga odsłona zajęć skierowana była do starszej grupy wiekowej. W październikowych koncertach uczestniczyli uczniowie klas IV-VI Publicznej Szkoły Podstawowej z Kołczewa oraz z Wapnicy.

***

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od ponad 25 lat pomaga zmieniać jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.

Zajęcia muzyczne dla dzieci w Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno Reviewed by on . Edukacja muzyczna dzieci i młodzieży w Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno Dzięki kooperacji Fundacji EFRWP oraz Baltic Neopolis Orchestra 200 uczniów wie Edukacja muzyczna dzieci i młodzieży w Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno Dzięki kooperacji Fundacji EFRWP oraz Baltic Neopolis Orchestra 200 uczniów wie Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top