niedziela, 26 czerwiec 2022, 13:48

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » XIV edycja „Wolińskiej Jesieni” w CWM Grodno

XIV edycja „Wolińskiej Jesieni” w CWM Grodno

czwartek, 27 października 2016, 22:13 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

Plener malarski, wystawa i konkurs poetycki, czyli XIV edycja „Wolińskiej Jesieni” w CWM Grodno Dzięki współpracy szkoły podstawowej i dwóch fundacji w Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno odbyła się kolejna edycja „Wolińskiej Jesieni”.

„Wolińska Jesień” to cykliczna impreza artystyczna, zainicjowana przez Publiczną Szkołę Podstawową w Wolinie. Tegoroczna XIV edycja odbyła się 21 października w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów. Było to możliwe dzięki współpracy dwóch fundacji – Benefis i Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.

Na tegoroczną „Wolińską Jesień” złożył się szereg działań artystycznych: plener malarski, konkurs poetycki i wystawa prac plastycznych. Podczas imprezy swoje prace o tematyce jesiennej tworzyło 60 uczniów ze szkół w Wolinie, Ładzinie, Kołczewie, Dargobądzu, Troszynie i  Koniewie. Finałem była wystawa, którą wzbogaciły prace nadesłane przez artystów aż z 12 krajów! Było to możliwe dzięki zaangażowaniu Fundacji Benefis, która sprawiła, że impreza nabrała międzynarodowego charakteru. Wystawa zatytułowana „Autumn Mix” to także jeden z elementów wieloletniego projektu „KARAWANA KULTURY”. W ramach przedsięwzięcia artystycznego zostały zaprezentowane prace plastyczne uczniów z Rosji, Białorusi, Ukrainy, Łotwy, Kazachstanu, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii, Turcji i  Polski.  Przez najbliższy miesiąc wystawę będzie można oglądać także w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolinie. W czasie imprezy artystycznej można było również oglądać przygotowaną przez Fundację Benefis prezentację multimedialną, na którą składa się ok. 150 prac plastycznych wykonanych różnymi technikami i w różnym stylu. Wydarzeniem zamykającym tegoroczną „Wolińską Jesień” był finał konkursu poetyckiego, podczas którego organizatorzy wręczyli laureatom nagrody.

 ***

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od ponad 25 lat pomaga zmieniać jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.

XIV edycja „Wolińskiej Jesieni” w CWM Grodno Reviewed by on . Plener malarski, wystawa i konkurs poetycki, czyli XIV edycja „Wolińskiej Jesieni” w CWM Grodno Dzięki współpracy szkoły podstawowej i dwóch fundacji w Centrum Plener malarski, wystawa i konkurs poetycki, czyli XIV edycja „Wolińskiej Jesieni” w CWM Grodno Dzięki współpracy szkoły podstawowej i dwóch fundacji w Centrum Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top