piątek, 2 czerwiec 2023, 20:47

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kwesta na kamieńskim cmentarzu

Kwesta na kamieńskim cmentarzu

czwartek, 03 listopada 2016, 07:41 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, społeczeństwo

W Dzień Wszystkich Świętych, odbyła się „Kwesta na odnowienie nagrobków o znaczeniu historycznym na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim” zorganizowana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej. Kwesta została zgłoszona do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz zarejestrowana i zamieszczona na portalu zbiórek publicznych pod numerem 2016/3646/OR.

Wtorkowa kwesta była drugą tego typu zorganizowaną przez TMZK w naszym mieście. W ubiegłym roku zebraliśmy 2 764,48 zł. Kwota ta umożliwiła wykonanie nowego nagrobka dla Tadeusza Malczewskiego (1892-1961) pioniera polskiej służby zdrowia na Ziemi Kamieńskiej i pierwszego Lekarza Powiatowego w powojennym Kamieniu Pomorskim. W tym roku, pomimo niesprzyjającej pogody, udało nam się przekroczyć zebraną rok temu sumę. Dzięki ogromnej ofiarności i życzliwości osób odwiedzających wczoraj kamieński cmentarz zabraliśmy kwotę 3 571,89 zł oraz 10,01 euro i 5 pensów. Po przewalutowaniu dało to łączną kwotę 3 611,54 zł.

Za uzyskane środki planujemy oczyścić najstarszy znajdujący się na naszym cmentarzu pomnik zmarłego w 1923 roku Hermanna Bokhnanna być może uda się jeszcze przemurować opuszczony nagrobek Józefa Snelewskiego (1894-1969) prowadzącego przed wielu laty sklep pasmanteryjny przy ulicy Adama Mickiewicza. W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom oraz wolontariuszom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg wczorajszej zbiórki. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem mieszkańców naszego miasta i pozostałych osób odwiedzających w Dzień Wszystkich Świętych kamieński cmentarz za tak hojne wspomożenie naszej akcji. Bez Państwa nie byłoby wczorajszej kwesty!

Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej

Kwesta na kamieńskim cmentarzu Reviewed by on . W Dzień Wszystkich Świętych, odbyła się „Kwesta na odnowienie nagrobków o znaczeniu historycznym na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim” zorganizowana prz W Dzień Wszystkich Świętych, odbyła się „Kwesta na odnowienie nagrobków o znaczeniu historycznym na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim” zorganizowana prz Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top