piątek, 2 czerwiec 2023, 22:03

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Skarby kamieńskiego Muzeum oczami uczniów i przedszkolaków z Koła PSOUU

Skarby kamieńskiego Muzeum oczami uczniów i przedszkolaków z Koła PSOUU

piątek, 04 listopada 2016, 22:55 Kategoria: edukacja, Gmina Kamień Pomorski, historia

W tym roku uczniowie SPdP, III etapu OREW oraz przedszkolaki z NPI działających przy kamieńskim Kole PSOUU odwiedziły miejscowe Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej po raz kolejny. Była to już trzecia wizyta w tym Muzeum, a za każdym razem były nowe, niezwykle interesujące i pouczające wystawy. Ostatnim razem podopieczni udali się do Muzeum, by zobaczyć najnowsze, niezwykle cenne eksponaty, którymi były przedmioty użytkowe pochodzące sprzed 3 – 4 tysięcy lat z okresu brązu, znalezione w ostatnim okresie na Ziemi Kamieńskiej. Cenne okazy bardzo zainteresowały młodych zwiedzających, którzy nie szczędzili podziwu dla ludzi żyjących w tamtych czasach. Dyrektor muzeum skrupulatnie opowiadał o cennym znalezisku, przybliżając rys historyczny, a uczniowie bardzo chętnie wysłuchiwali jego opowieści, zadając wiele pytań, na które uzyskali szczegółowe odpowiedzi.

Tego samego dnia, ale nieco wcześniej, muzeum odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego (NPI) przy Kole PSOUU (Grupy – „Pszczółki” oraz „Skrzaty”), które oglądały wszystkie obecnie czynne wystawy tej placówki, w tym oczywiście ostatnio udostępnione najcenniejsze zbiory, wcześniej oglądane przez uczniów z SPdP i OREW. Wycieczka wszystkich grup była niezwykle interesująca, bardzo pouczająca i na pewno zapadanie wszystkim młodym ludziom na długo w pamięci.

Obserwator

 

Skarby kamieńskiego Muzeum oczami uczniów i przedszkolaków z Koła PSOUU Reviewed by on . W tym roku uczniowie SPdP, III etapu OREW oraz przedszkolaki z NPI działających przy kamieńskim Kole PSOUU odwiedziły miejscowe Muzeum Historii Ziemi Kamieńskie W tym roku uczniowie SPdP, III etapu OREW oraz przedszkolaki z NPI działających przy kamieńskim Kole PSOUU odwiedziły miejscowe Muzeum Historii Ziemi Kamieńskie Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top