poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 04:33

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » „Bądźmy świadkami miłosierdzia”

„Bądźmy świadkami miłosierdzia”

niedziela, 06 listopada 2016, 21:10 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, religia

Z lekkim opóźnieniem w dniu 27 października 2016 r. uczniowie naszej szkoły wraz z s. Marinellą oraz p. Marią Kotlarek, przedstawili inscenizację, przybliżającą uczniom naszej szkoły nauczanie św. Jana Pawła II dotyczące miłosierdzia w codziennym życiu dziecka, czy też dorosłego człowieka. Św. Jan Paweł II słowem i czynem zachęcał nas, abyśmy nie tylko głosili miłosierdzie, ale stawali się jego świadkami. Mamy czynić dobro naszym życiem, czynem, gestem, zaangażowaniem.

To zadanie podkreśla obecnie Ojciec Święty Franciszek, ogłaszając ten rok Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia, którego hasłem są słowa: „Miłosierni jak Ojciec”. Dzień Papieski stał się zatem, kontynuacją tego roku i dopełnieniem Światowych Dni Młodzieży, które miały miejsce w Polsce i przypominały ewangeliczną prawdę: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Jednym z wielu uczynków miłosierdzia jest troska o potrzebujących naszej pomocy. Możemy ją okazywać poprzez modlitwę, dobre słowo, cierpienie i ofiarę, a także przez pełnienie dobrych uczynków miłosierdzia. Przedstawiona przez uczniów historia, to opowieść o królowej, która chcąc sprawdzić dobroć serc swoich podwładnych, przebrana za żebraczkę, prosi poddanych o chleb. Otrzymuje resztki z psiej miski, spleśniały chleb, zgniłe ziemniaki. Jedynie najubożsi poddani okazują troskę biedaczce i goszczą tym, co mają. W scenie finałowej, poddani zaproszeni na ucztę w pałacu królowej, otrzymują poczęstunek taki, jakim obdarowali żebraczkę królową. Przedstawienie obejrzeli nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale też dzieci z Przedszkola nr 1, przedszkola „Kajtuś” oraz uczniowie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Ponadto dla Rodziców i chętnych mieszkańców odbyło się ono jeszcze raz 4 listopada o godz. 17.00 w auli naszej szkoły. Obecni podczas przedstawienia, otrzymali zadanie spełnienia trzech uczynków miłosierdzia w ciągu dnia, aby „niebo było na ziemi”.

„Bądźmy świadkami miłosierdzia” Reviewed by on . Z lekkim opóźnieniem w dniu 27 października 2016 r. uczniowie naszej szkoły wraz z s. Marinellą oraz p. Marią Kotlarek, przedstawili inscenizację, przybliżającą Z lekkim opóźnieniem w dniu 27 października 2016 r. uczniowie naszej szkoły wraz z s. Marinellą oraz p. Marią Kotlarek, przedstawili inscenizację, przybliżającą Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top