poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 04:28

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Zapraszamy na obchody 98. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
Zapraszamy na obchody 98. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Zapraszamy na obchody 98. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

wtorek, 08 listopada 2016, 07:42 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, społeczeństwo

10 listopada serdecznie zapraszamy do Kamienia Pomorskiego na Uroczysty Capstrzyk Niepodległościowy.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 17.00 w kamieńskiej katedrze, gdzie zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, oficjalnych delegacji oraz mieszkańców. Następnie uczestnicy uroczystości w blasku pochodni oraz przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej w Szczecinie przemaszerują spod katedry ulicami miasta na Plac 5-go Marca, gdzie planowane są Apel Pamięci, salwa honorowa, występ uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a także złożenie kwiatów oraz występ Orkiestry Wojskowej w Szczecinie.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości na uczestników czekać będzie ciepły poczęstunek. Do obchodów Święta Niepodległości zapraszają także kamieńskie szkoły ponadgimnazjalne. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica o godz. 9:00 odbędzie się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, a także konkurs kulinarny pn. „Odkrywanie smaków regionalnych”. Liceum Ogólnokształcące im. B. Krzywoustego zaprasza na Festiwal Piosenki o Polsce, który rozpocznie się o godz. 11.00.

Kolejnego dnia, 11 listopada o godz. 17:00 w Katedrze św. Jana Chrzciciela odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny na zakończenie Roku Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w obchodach 98. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zapraszamy na obchody 98. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości Reviewed by on . 10 listopada serdecznie zapraszamy do Kamienia Pomorskiego na Uroczysty Capstrzyk Niepodległościowy. Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 17.00 w 10 listopada serdecznie zapraszamy do Kamienia Pomorskiego na Uroczysty Capstrzyk Niepodległościowy. Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 17.00 w Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top