sobota, 23 wrzesień 2023, 02:11

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » „Igrając z ogniem”
„Igrając z ogniem”

„Igrając z ogniem”

czwartek, 10 listopada 2016, 08:25 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

Historia toczy się dwutorowo. W czasach współczesnych, na przemian z czasem przedwojennym. Z jednej strony Włochy i przedwojenne życie na przykładzie określonej grupy ludzi, z drugiej Ameryka i utalentowana skrzypaczka, która w czasie wycieczki zakupuje w antykwariacie stare nuty. Kiedy po powrocie zaczyna grać, zaczyna się z nią dziać coś dziwnego. Atakuje ją własna trzyletnia córeczka. To dopiero początek „atrakcji”.

Stara dobra Tess jak zwykle przygotowała się profesjonalnie do napisania powieści. Oddała realizm włoskich uliczek, uchwyciła klimat życia przed wojną. Jak zwykle wszystko jest dopracowane do perfekcji. „Igrając z ogniem” to opowieść o sile nieśmiertelnej miłości, ale nie jest to ckliwy romans. Historia ma rozbudowaną fabułę, a samo zakończenie….majstersztyk. Pisarka jak zwykle utrzymuje napięcie, a dodatkowo wspaniale dopracowuje kolejne sceny. Mocny, wstrząsający i trzymający w napięciu thriller. Taka odsłona twórczości Tess Gerritsen bardzo mi odpowiada. Doskonale podsycane napięcie, wspaniale rozplanowane wydarzenia, wartka akcja, ciekawe postaci, nietuzinkowy pomysł na fabułę, historyczne tło, wszystko ze sobą fascynująco współgra. Książkę pochłania się błyskawicznie, trudno jest się od niej oderwać, szybko mkniemy po kolejnych stronach. Wspaniale poprowadzone i połączone wątki, jeden dziejący się współcześnie, i drugi odwołujący się do dramatycznych wydarzeń przełomu lat trzydziestych i czterdziestych dwudziestego wieku, mających miejsce głównie w Wenecji. Zakończenie zaskoczyło mnie, spodziewałam się innego wyjaśnienia spraw i okoliczności, jednak autorka wykazała się większą kreatywnością i pomysłowością, a to zawsze nadaje powieści dodatkowy plus. Bardzo satysfakcjonująca lektura, po którą z pewnością warto sięgnąć, kilka godzin interesującego, poruszającego i z sensacyjnym dreszczykiem zaczytania.

W poniedziałek odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestnicy rozmawiali o najnowszej książce amerykańskiej pisarki Tess Gerritsen „Igrając z ogniem”. Jest to mocny, wstrząsający, trzymający w napięciu thriller. Fabuła toczy się w czasach współczesnych, na przemian z dramatycznymi wydarzeniami przełomu lat trzydziestych i czterdziestych XX wieku, mających miejsce głównie w Wenecji.

„Igrając z ogniem” Reviewed by on . Historia toczy się dwutorowo. W czasach współczesnych, na przemian z czasem przedwojennym. Z jednej strony Włochy i przedwojenne życie na przykładzie określonej Historia toczy się dwutorowo. W czasach współczesnych, na przemian z czasem przedwojennym. Z jednej strony Włochy i przedwojenne życie na przykładzie określonej Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top