poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 04:58

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Piątkowe obchody Dnia Niepodległości w Kamieniu Pomorskim …
Piątkowe obchody Dnia Niepodległości w Kamieniu Pomorskim …

Piątkowe obchody Dnia Niepodległości w Kamieniu Pomorskim …

piątek, 11 listopada 2016, 17:42 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, społeczeństwo

W tym roku obchody Dnia Niepodległości w Kamieniu Pomorskim odbyły się w przededniu wieczorem w obecności licznych pocztów sztandarowych, mieszkańców, władz miasta, Starostwa Powiatu, jak również kompanii honorowej z jednostki w Dziwnowie oraz orkiestry wojskowej ze Szczecina.

Najpierw odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny celebrowana przez trzech księży. Następnie wszyscy zgromadzeni w świątyni przeszli przy dźwiękach muzyki granej przez orkiestrę wojskową, ulicami miasta pod pomnik „Poległym za polskość tych ziem”, gdzie odbył symboliczny Apel Poległych, a następnie krótki występ młodych artystów z miejscowego domu kultury, po czym pod pomnikiem złożono liczne wiązanki kwiatów przez liczne delegacje, w tym władz samorządowych oraz instytucji nie tylko kamieńskich. Podniosłość chwili była ujmująca, zaś w słowie burmistrz Stanisław Kuryłło przybliżył nasze polskie wartości, wieloletnią walkę o niepodległość, nasz jakże waży patriotyzm. Bo być Polakiem to jest coś co powinni nam i wszystkim rodakom przyświecać, także poza granicami naszego kraju. Po oficjalnej uroczystości zaproszono wszystkich na gorący posiłek w tym na kiełbaski z grilla. Mimo przejmującego chłodu w uroczystym wieczornym capstrzyku wzięło udział wyjątkowo wiele osób, co na pewno cieszy. I cieszy też to, że w wielu oknach, na balkonach, mieszkańcy miasta wywiesili sporo państwowych flag. To dobry zwyczaj i zarazem jest to niezbity i zarazem symboliczny hołd tym wszystkim naszym rodakom, którzy przelewali swą krew za naszą dzisiejszą wolną i niepodległą Polskę.

Obserwator

 

Piątkowe obchody Dnia Niepodległości w Kamieniu Pomorskim … Reviewed by on . W tym roku obchody Dnia Niepodległości w Kamieniu Pomorskim odbyły się w przededniu wieczorem w obecności licznych pocztów sztandarowych, mieszkańców, władz mia W tym roku obchody Dnia Niepodległości w Kamieniu Pomorskim odbyły się w przededniu wieczorem w obecności licznych pocztów sztandarowych, mieszkańców, władz mia Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top