czwartek, 6 październik 2022, 14:51

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Pierwsza partia jabłek dotarła do Kamienia Pomorskiego
Pierwsza partia jabłek dotarła do Kamienia Pomorskiego

Pierwsza partia jabłek dotarła do Kamienia Pomorskiego

środa, 16 listopada 2016, 21:50 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, społeczeństwo

Pierwsza partia dorodnych , pięknych i soczystych jabłek z centrali Polski dotarła w środę (16.11.) do magazynów kamieńskiego Koła PZERiI. Obecnie przywiezione 24 tony tego owocu, podobnie jak miało to miejsce w tym samym czasie rok temu, będzie rozdysponowywana pośród emerytów i rencistów Koła na terenie gmin: Kamień Pomorski, Dziwnów, Golczewo i Świerzno. Razem jest to siedem kół terenowych. Mogą też dotrzeć, jak podkreślił koordynator projektu, a zarazem przewodniczący kamieńskiego Koła – Stanisław Salanek, również do domów dziecka, szkół, przedszkoli czy do podopiecznych OPS – ów działających na wspomnianym terenie.

Jabłka sfinansowane są ze środków unijnych oraz przez Bank Żywności w Koszalinie. To pierwsza i nie ostatnia partia na najbliższy czas i nadchodzące miesiące. „Mogę już powiedzieć, że kolejna duża partia jabłek z okolic Grójca (tak też było w poprzednich latach) zaplanowana jest na okres tuż przedświąteczny, a dokładniej na dzień 20 grudnia. Osoby ubiegające się o jabłka nie powinny się zamartwiać i panikować, bo jak wiem z autopsji, wszystkim jabłek na pewno wystarczy. Po prostu musimy jedynie koordynować ich wydawanie, tak, by każdy kto przyjdzie do nas nie odszedł z pustymi rękoma.” – przyznaje S. Salanek.

W poprzednich kilku latach jabłka przychodziły sukcesywnie dużymi transportami TIR – ów w okresie – listopad do nawet kwietnia następnego roku. Nie inaczej będzie i tym razem. Na pewno jabłka będą, będą sprowadzane sukcesywnie, i na pewno ich nie zabraknie, zapewniają organizatorzy tego interesującego i potrzebnego projektu. Mamy jeszcze nieco marchwi do rozdysponowania, której w październiku przyszło do nas 10 ton. Kto jeszcze się pośpieszy, może dostać pulę tego warzywa. Wydanie jabłek oraz ostatnich już ilości marchwi odbywać się będzie podobnie jak we wcześniejszym okresie, w środy w godzinach 10:00 – 14:00, z magazynu Koła mieszczącego się na terenie kamieńskiego szpitala.

Obserwator

Pierwsza partia jabłek dotarła do Kamienia Pomorskiego Reviewed by on . Pierwsza partia dorodnych , pięknych i soczystych jabłek z centrali Polski dotarła w środę (16.11.) do magazynów kamieńskiego Koła PZERiI. Obecnie przywiezione Pierwsza partia dorodnych , pięknych i soczystych jabłek z centrali Polski dotarła w środę (16.11.) do magazynów kamieńskiego Koła PZERiI. Obecnie przywiezione Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top