piątek, 19 sierpień 2022, 08:09

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » I kolejka KALF za nami

I kolejka KALF za nami

poniedziałek, 21 listopada 2016, 08:55 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

20 listopada 2016 roku w hali widowiskowo-sportowej w Kamieniu Pomorskim zainaugurowana została I kolejka Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu, której organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim. Do XVIII edycji rozgrywek zgłosiło się 11 drużyn, aktualnie w lidze gra 138 zawodników. Rywalizacja potrwa do 5 marca 2017 roku.

W pierwszym spotkaniu debiutujący w rozgrywkach młodzieżowy zespół Pankbud pewnie pokonał ZURB Kamień Pomorski 10:0, zapewniając sobie pierwsze miejsce w tabeli z najkorzystniejszym bilansem bramkowym na koncie. Zespół Pankbud pozytywnie zaprezentował się przed kamieńską publicznością, duży potencjał zespołu i utalentowani zawodnicy to dobry prognostyk na kolejne pojedynki ligowe. Będziemy bacznie obserwować poczynania młodej ekipy, która przez wiele lat grała w MINI-KALF-ie. W drużynie Pankbudu gra Adrian Benedyczak, zawodnik reprezentacji Polski U-17. Sześć bramek w tym spotkaniu zdobył Aron Stasiak. Gratulujemy niezwykle udanego debiutu! Bramki dla drużyny Pankbud: Aron Stasiak (6), Adrian Benedyczak, Patryk Dobrowolski i Dawid Wiaderski.

W drugim meczu Vocatus Golczewo pokonał DarKing 5:3. Drużyna z Golczewa przybyła na pierwsze spotkanie w sile pięciu zawodników. Na przeciw nich doświadczona ekipa DarKingu mająca w swoim składzie dwa razy więcej graczy. Przed rozpoczęciem tego nierównego pojedynku nikt nie dawał większych szans drużynie z Golczewa, chyba nawet oni sami nie wierzyli w to czego mieli dokonać. Pięciu chłopaków z Golczewa udzieliło swoim rywalom surowej lekcji dynamicznego futsalu i książkowej, klasycznej gry z kontry. Vocatus zaskoczył wszystkich zgromadzonych na trybunach kibiców, ustanawiając korzystny dla siebie wynik do przerwy 4:1. Końcówka spotkania to pokaz prawdziwej walki, determinacji i poświęcenia. Gratulacje dla pięciu niezwyciężonych! Bramki dla Vocatusa: Rafał Piotrowski (2), Kamil Kowalski, Bartosz Trepkowski i Sebastian Madej. Bramki dla DarKingu: Patryk Juncewicz, Artur Lalak i Krzysztof Paliwoda.

W trzecim spotkaniu Jar Jarszewo pokonał Contrę 5:2. Contra, podobnie jak Vocatus, przybyła na to spotkanie w ilości pięciu zawodników. Zespół z Jarszewa miał do dyspozycji 11 graczy. Pomimo to do przerwy utrzymywał się remisowy wynik 2:2. W drugiej części spotkania Jar Jarszewo wykorzystując przewagę liczebną, zdołało ustanowić korzystny dla siebie rezulatat, zgarniając komplet punktów. W tym sezonie rozgrywkowym zespół z Jarszewa wzmocnili następujący zawodnicy: Jacek Adamek, Adrian Wanagiel (DarKing) i Piotr Pluta (KS Zryw Zamoście). Bramki dla Jar Jarszewo: Konrad Burlikowski, Adrian Wanagiel, Patryk Jankowski, Jacek Kryłowicz i Jacek Adamek. Bramki dla Contry: Mateusz Małecki i Kamil Pogoda.

W czwartym meczu Repro Service Pol. pokonał Dynamit Benice 9:0. Mecz od początku ułożył się pod dyktando zawodników Repro, którzy w miarę upływu czasu dokładali kolejne bramki. I chociaż Dynamit robił wiele by zbobyć chociaż honorową bramkę, mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Repro Service Pol., który mając o jedną bramkę mniej od Pankbudu zajmuje drugie mniejsce w tabeli. Bramki dla Repro Service Pol.:  Dawid Sandzewicz (3), Mateusz Wróbel (3), Hubert Wittbrodt (2), Mateusz Wróbel.

W ostatnim spotkaniu byliśmy świadkami niezwykle wyrównanego spotkania, w którym aktualny Mistrz Kamienia Pomorskiego Medicina podejmował odmłodzony zespół Agropomoc Sulikowo, wzmocniony o młodzież z niegrającego już Ekolu Dziwnówek. Młodzi zawodnicy szybko zyskali sympatię kibiców przede wszystkim za styl gry, determinację i widowiskowe akcje. Napracowali się w tym spotkaniu nasi Mistrzowie, żeby odnieść zwycięstwo i zgarnąć komplet punktów. Niewiele brakowało, a bylibyśmy świadkami dużej sensacji. Obie bramki dla Mediciny zdobył Kamil Kacperek, który w tym sezonie zasilił szeregi drużyny mistrzowskiej. Kapitan Mediciny Karol Ptak po meczu nie ukrywał uznania dla młodych zawodników i przyznał, że Agropomoc może być największym objawieniem tegorocznych rozgrywek. Gola dla Agropomocy Sulikowo zdobył Dawid Wach. Młodym zawodnikom gratulujemy pozytywnego startu w tegorocznych rozgrywkach! Powodzenia w kolejnych spotkaniach! Pierwszą kolejkę ligową poprowadzili sędziowie ze Stargardu Szczecińskiego – Łukasz Wilk i Paweł Bauza. Dziękujemy.

Pierwsza kolejka ligowa za nami. Cieszymy się z niesłabnącej popularności kamieńskich rozgrywek futsalowych, chociaż czasy kiedy w Kamieniu Pomorskim w III ligach grało 250 zawodników mamy dawno za sobą. Są jednak w regionie takie hale, gdzie po wielu latach rywalizacji rozgrywki futsalowe nie odbędą się. Taki przykry los spotkał mrzeżyński MALF, do którego w tym roku zgłosiły się zaledwie cztery drużyny. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy w tym roku przystąpili do kamieńskich rozgrywek. Druga kolejka ligowa już w niedzielę, 27 listopada 2016r. od godz. 13.00. Zapraszamy!

Daniel Klamborowski
MOSiR Kamień Pomorski
www.kalf.com.pl

I kolejka KALF za nami Reviewed by on . 20 listopada 2016 roku w hali widowiskowo-sportowej w Kamieniu Pomorskim zainaugurowana została I kolejka Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu, której organizat 20 listopada 2016 roku w hali widowiskowo-sportowej w Kamieniu Pomorskim zainaugurowana została I kolejka Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu, której organizat Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top