czwartek, 8 czerwiec 2023, 22:43

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Najpiękniejsza muzyka bożonarodzeniowa w CWM Grodno
Najpiękniejsza muzyka bożonarodzeniowa w CWM Grodno

Najpiękniejsza muzyka bożonarodzeniowa w CWM Grodno

sobota, 03 grudnia 2016, 11:05 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

10 grudnia w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie zabrzmi „Fatto per la Notte di Natale”, czyli najpiękniejsza włoska muzyka kojarzona ze Świętami Bożego Narodzenia. Koncert to kolejne wydarzenie w ramach współpracy Fundacji EFRWP z Baltic Neopolis Orchestra.

W grudniu do Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie ponownie zawitają artyści związani z Baltic Neopolis Orchestra. Tym razem tematem przewodnim będzie Boże Narodzenie. Najpiękniejsza włoska muzyka w wykonaniu znakomitej śpiewaczki Katji Markotić (mezzosopran) zabrzmi podczas kameralnego koncertu „Fatto per la Notte di Natale”. Artystce towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy Baltic Neopolis Orchestra w składzie: Emanuel Salvador i Łukasz Górewicz – skrzypce, Emilia Goch Salvador – altówka  oraz na wiolonczeli Tomasz Szczęsny. Koncert odbędzie się już w sobotę, 10 grudnia o godzinie 19:00. W programie:

  • Antonio Vivaldi Koncert na smyczki g moll Alla Rustica
  • Antonio Caldara Vage Luci
  • G. F. Handel Lascia ch’ io pianga aria z opery „Rinaldo”
  • Charles Gounod Evening song
  • Arcangelo Corelli Concerto Grosso
  1. 6 nr 8 „Christmas Concerto”
  • Fryderyk Chopin Życzenie
  • W. A. Mozart Oiseaux, si tous les ans
  • Giuseppe Verdi Scherzo
  • Josip Slavenski pieśni z cyklu „Pjesme moje majke”

– Međimorje, how green and beautiful you are

– Duckling swimming on the Drava river

Wstęp wolny z wejściówką, którą można odebrać w Ośrodku Kultury w Wolinie oraz w MDK w Międzyzdrojach. W dniu koncertu do dyspozycji uczestników jest także specjalne połączenie autobusowe. Autobus zostanie podstawiony o godzinie 18:00 parking przy boisku ORLIK, wyjazd o godzinie 18:20 (w przypadku wolnych miejsc, autokar wyjeżdżający z Wolina zatrzyma się w Międzyzdrojach na parkingu przy Muzeum WPN-U, o godzinie 18:40). Powrót – wyjazd z Grodna do Międzyzdrojów i do Wolina o godzinie 20:30.

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od ponad 25 lat pomaga zmieniać jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.

Najpiękniejsza muzyka bożonarodzeniowa w CWM Grodno Reviewed by on . 10 grudnia w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie zabrzmi „Fatto per la Notte di Natale”, czyli najpiękniejsza włoska muzyka kojarzona ze Świętami Bożeg 10 grudnia w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie zabrzmi „Fatto per la Notte di Natale”, czyli najpiękniejsza włoska muzyka kojarzona ze Świętami Bożeg Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top