wtorek, 9 sierpień 2022, 09:25

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Ulicy Wieniawskiego ciąg dalszy…
Ulicy Wieniawskiego ciąg dalszy…

Ulicy Wieniawskiego ciąg dalszy…

środa, 07 grudnia 2016, 07:48 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, gospodarka, społeczeństwo

Ktoś powie, że się czepiamy ulicy Wieniawskiego, tej z Kamienia Pomorskiego, ale po kolei. Nie dalej jak w październiku pisaliśmy o fatalnym stanie ulicy H. Wieniawskiego na Osiedlu Chopina w Kamieniu Pomorskim. Dziury i wyboje, jedno obok drugiego, a na domiar złego ulica w ogóle nie jest oświetlona. I to od początku jej istnienia! A przecież przy tej właśnie ulicy znajduje się co najmniej kilka budynków mieszkalnych w których mieszka sporo ludzi.

Swego czasu problem z nawierzchnią ulicy, a było to na początku tego minionego października, zgłosili nam sami mieszkańcy Wieniawskiego. Pisaliśmy co nieco o tym. I co? Nie tak dawno temu, może z dwa tygodnie wstecz, pojawili się tam rankiem robotnicy, wysypali z wywrotek na nawierzchni szuter jakiś, tak dla wyrównania nawierzchni i wydawać by się mogło, że jest jakby OK. Że problem z głowy. I mieszkańcy ulicy jakoś zadowoleni byli wtenczas, ale tylko około tygodnia, bowiem przyszły deszcze, jakieś małe przymrozki i szuter czy coś w tym rodzaju szlag trafił. I znów ulica jest jaka była wcześniej. A w zasadzie jej nawierzchnia, by nie wspomnieć, że wieczorem jest tu po prostu jak w jak najgłębszą nocy. Ani światełka jednego, choćby w tunelu.

Tak po prawdzie, trudno się spodziewać czegoś lepszego dla tej ulicy w najbliższym czasie, by nie powiedzieć dłuższym czasie, bo pewnie w planach perspektywicznych w magistracie owa ulica zakodowana jest gdzieś daleko (oj daleko) w kolejce. A przecież jak wszyscy mieszkańcy miasta i Gminy, i ci z ulicy H. Wieniawskiego podatki płacą i chcą mieszkać po prostu normalnie, jak w prawdziwym mieście, a nie gdzieś na jakimś wygnajewie. Trudno pocieszyć mieszkańców tej ulicy, bo nijak nie potrafimy tego zrobić. Ich wcześniejsze petycje, jeszcze także za władzy z poprzedniej kadencji, pozostały jakoś bez echa.

Czy obecna władza weźmie sobie do serca rozterkę mieszkańców Wieniawskiego? Trudno wyczuć. Zapewne bronić się można, że Gmina w rozsypce, bez grosza w kasie. Ale czy to wina również i tychże mieszkańców? Na pewno nie. Oni chcą tu mieszkać, nie na rok czy też dekadę czy dwie. Chcą tu mieszkać, mieć rodziny i żyć przy ulicy jak najbardziej normalnej i naturalnej, a nie tylko i wyłącznie z nazwy. Dziury, wyboje, ciemności egipskie, aż żal niektórych ściska, że w obecnej dobie cywilizacyjnej można tak (nie) normalnie żyć.

Obserwator

Ulicy Wieniawskiego ciąg dalszy… Reviewed by on . Ktoś powie, że się czepiamy ulicy Wieniawskiego, tej z Kamienia Pomorskiego, ale po kolei. Nie dalej jak w październiku pisaliśmy o fatalnym stanie ulicy H. Wie Ktoś powie, że się czepiamy ulicy Wieniawskiego, tej z Kamienia Pomorskiego, ale po kolei. Nie dalej jak w październiku pisaliśmy o fatalnym stanie ulicy H. Wie Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top