wtorek, 9 sierpień 2022, 10:13

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Najlepsi żeglarze przyjadą do Kamienia Pomorskiego
Najlepsi żeglarze przyjadą do Kamienia Pomorskiego

Najlepsi żeglarze przyjadą do Kamienia Pomorskiego

czwartek, 08 grudnia 2016, 20:49 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

Marina Kamień Pomorski i Jacht Klub Kamień Pomorski będą gospodarzami Gali Zakończenia Pucharu Bałtyku Południowego 2016. To z Mariny Kamień Pomorski startują organizowane przez Jacht Klub Kamień Pomorski Regaty Sputnik Cup – zaliczane właśnie do Pucharu, najdłuższe morskie regaty na Zachodnim Bałtyku. W gali, która odbędzie się najbliższą sobotę o godzinie 17.00 w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej wezmą udział działacze oraz najlepsi żeglarze morscy z Polski i Obwodu Kaliningradzkiego.

Puchar Bałtyku Południowego (PBP) polega na objęciu wspólną klasyfikacją sterników i załogi jachtów rekreacyjnych biorących udział w tradycyjnie dotąd rozgrywanych regatach, objętych kalendarzami poszczególnych regionów. Jego celem jest integracja i uaktywnienie żeglarzy w pasie Bałtyku Południowego – od Szczecina do Kaliningradu. W projekcie uczestniczą Pomorski Związek Żeglarski, Zachodniopomorski i Elbląski Okręgowe Związki Żeglarskie oraz Gdańska i Kaliningradzka Federacja Żeglarska.

W sezonie 2016 w ramach PBP odbyły 24 regaty, sklasyfikowanych zostało 126 jachtów w kategorii KWR, 72 jachty w kategorii ORC i 153 jachty w kategorii OPEN. Dodatkowo prowadzona była klasyfikacja regat morskich. Przyznawane są też nagrody specjalne dla organizatorów największych regat.

W czasie gali wręczone zostaną nagrody tradycyjnie coroczne nagrody Jacht Klubu Kamień Pomorski: Kamieński Rejs Roku, Puchar Prezesa JKKP, Sportowiec Roku JKKP. Nagroda Kamieński Rejs Roku wręczana jest za najdłuższy, najtrudniejszy rejs zrealizowany przez członka JKKP. Puchar Prezesa JKKP jako trofeum przechodnie wędruje do zwycięzcy cyklu regat organizowanych na Zalewie Kamieńskim. Sportowcem Roku zostaje zaś ten kto z Jacht Klubu Kamień Pomorski osiągnie najlepszy wynik sportowy.

Gala Zakończenia Pucharu Bałtyku Południowego odbędzie się w Województwie Zachodniopomorskim pierwszy raz. Sponsorami Gali są Unity Line Sp. z o.o., SeaLine, Crewsaver. Partnerem Gali jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski.

Tekst: Marek Świderski

Zdjęcia: Paweł Zimnicki

Najlepsi żeglarze przyjadą do Kamienia Pomorskiego Reviewed by on . Marina Kamień Pomorski i Jacht Klub Kamień Pomorski będą gospodarzami Gali Zakończenia Pucharu Bałtyku Południowego 2016. To z Mariny Kamień Pomorski startują o Marina Kamień Pomorski i Jacht Klub Kamień Pomorski będą gospodarzami Gali Zakończenia Pucharu Bałtyku Południowego 2016. To z Mariny Kamień Pomorski startują o Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top