niedziela, 26 marzec 2023, 17:43

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Aktywna współpraca Domu Wczasów Dziecięcych z Nadleśnictwem Międzyzdroje

Aktywna współpraca Domu Wczasów Dziecięcych z Nadleśnictwem Międzyzdroje

niedziela, 11 grudnia 2016, 12:46 Kategoria: edukacja, Gmina Międzyzdroje

W drugiej połowie listopada 2016 r. przebywały na turnusie edukacyjno – wypoczynkowym w Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej 2 w Legnicy pod opieką Pani Magdaleny Szaprowskiej i Edyty Budasz. Podpisana w ubiegłym roku umowa o współpracy z Nadleśnictwem Międzyzdroje przynosi wymierne efekty w postaci atrakcyjnych warsztatów edukacyjnych, w szczególności dla dzieci z rejonów zdegradowanych ekologicznie.

Dział edukacji nadleśnictwa w którym początkowo pracowała Pani Aneta Stosik, a obecnie Agata Drabarek (na zdjęciu) w sposób  atrakcyjny pozwala młodym turystom poznawać  bioróżnorodność flory i fauny wyspy Wolin. Jeśli sprzyja pogoda dzieci są uczestnikami pieszych wycieczek po lesie, natomiast  w miesiącach takich jak listopad, leśnicy organizują warsztaty w siedzibie placówki. Szczególnie ważna jest postawa otwartości i życzliwości dla dzieci, jaką przejawiają Panie z nadleśnictwa. Ciekawie poprowadzone  zajęcia, nie są jedynie wysłuchaniem wykładu, ale czynnie angażują dzieci do własnych wytworów wyobraźni i pozwalają  na uaktywnienie  ich kreatywności.

Pokazuje to na nowe możliwości tkwiące w zastosowaniu niestandardowych rozwiązań. Już od dwóch lat, nawet w listopadzie Dom Wczasów Dziecięcych gości uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Przypomnijmy, iż placówka współpracuje oprócz wymienionego już Nadleśnictwa Międzyzdroje z Wolińskim Parkiem Narodowym, Biblioteką Publiczną w Międzyzdrojach, Stacją Morską Uniwersytetu Szczecińskiego, Gminą Międzyzdroje, Międzynarodowym Domem Kultury, Hufcem ZHP i szkołami gminy Międzyzdroje. Nauczycielem prowadzącym tę grupę była ze strony Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach Pani Aleksandra Głod.

Info. wł.

Aktywna współpraca Domu Wczasów Dziecięcych z Nadleśnictwem Międzyzdroje Reviewed by on . W drugiej połowie listopada 2016 r. przebywały na turnusie edukacyjno – wypoczynkowym w Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach dzieci z klasy III Szkoły Pods W drugiej połowie listopada 2016 r. przebywały na turnusie edukacyjno – wypoczynkowym w Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach dzieci z klasy III Szkoły Pods Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top