piątek, 1 grudzień 2023, 00:15

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kamieński Mikołajkowy Turniej Szachowy wygrał Jerzy Kot z Wejherowa

Kamieński Mikołajkowy Turniej Szachowy wygrał Jerzy Kot z Wejherowa

poniedziałek, 12 grudnia 2016, 22:45 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

W niedzielę, 11 grudnia, na hali widowiskowo – sportowej odbył się IX Mikołajkowy Turniej Szachowy, który zorganizował miejscowy MOKiS. Na starcie stanęło 36 zawodników, a najmłodsi mieli po zaledwie kilka lat. Jak ocenia Kazimierz Łaszewski, sędzia z Gryfic prowadzący zawody, poziom był dość dobry jak i wyrównany, a niektóre rozgrywane partie, wyjątkowo pasjonujące i interesujące. Rozegrano łącznie dziewięć rund w systemie tzw. szwajcarskim.

Momentami bardzo zaciętą rywalizację ostatecznie zdominował Jerzy Kot z Wejherowa, który łącznie zdobył 8 punktów. Wyprzedził Tobiasza Smala z UKS „Szach” Gryfice, który wywalczył siedem punktów. Trzecie miejsce przypadło w udziale Krystianowi Szczupakowi z Kołobrzegu. Ten zawodnik zdobył 6,5 punktu. Najwyższe miejsce, bo szóste, zdobył szachista z naszego regionu, a jest nim Mariusz Palenica z Kamienia Pomorskiego, który zgromadził sześć punktów.

W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden zawodnik z naszego powiatu, a dokładniej, z Kamienia Pomorskiego. To Jacek Golusda, wywodzący się również z Kamienia Pomorskiego, który z pięcioma oczkami zajął dziesiątą lokatę. W turnieju zagrało siedmiu zawodników z naszego powiatu. W turnieju zagrali szachiści ze wspomnianych już miejscowości: Kamień Pomorski, Wejherowo, Kołobrzeg, Gryfice, a także ze Stawna w Gminie Kamień Pomorski, Golczewa, Gostynia, Świnoujścia, Karnic, oraz z Włościborza, Szczecina, Dreżewa, Trzebiatowa i Gorzowa.

Obserwator

Kamieński Mikołajkowy Turniej Szachowy wygrał Jerzy Kot z Wejherowa Reviewed by on . W niedzielę, 11 grudnia, na hali widowiskowo – sportowej odbył się IX Mikołajkowy Turniej Szachowy, który zorganizował miejscowy MOKiS. Na starcie stanęło 36 za W niedzielę, 11 grudnia, na hali widowiskowo – sportowej odbył się IX Mikołajkowy Turniej Szachowy, który zorganizował miejscowy MOKiS. Na starcie stanęło 36 za Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top