wtorek, 9 sierpień 2022, 09:59

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Najbardziej emocjonująca kolejka ligowa KALF-u za nami!

Najbardziej emocjonująca kolejka ligowa KALF-u za nami!

niedziela, 18 grudnia 2016, 22:53 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

18 grudnia 2016 roku w hali widowiskowo-sportowej w Kamieniu Pomorskim rozegrana została piąta kolejka Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu, której organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim.

W pierwszym meczu Contra pokonała KS Zryw Zamoście 9:3. Niech nikogo wynik nie zmyli, nie było to monotonne, jednostronne widowisko. To był bardzo wyrównany pojedynek, tyle że Contra miała w swoim składzie Gracjana Kuśmierka, który zdobył aż 7 goli, zostając najlepszym zawodnikiem tego spotkania. W tym dniu, na tego zawodnika po prostu nie było mocnych. Mimo porażki Zryw pokazał jak można i powinno się walczyć do końca, a także udzielił lekcji innym drużynom jak powinno się przegrywać i schodzić z parkietu z podniesioną głową. Lata lecą, a Zryw wciąż potrafi pozytywnie zaskoczyć. Gratulujemy!  Po tym spotkaniu Contra jest szósta w tabeli, a KS Zryw Zamoście zajmuje miejsce siódme. Obie drużyny zgromadziły po sześć punktów. Bramki dla Contry: Gracjan Kuśmierek (7), Sebastian Nagel i Kamil Pogoda. Bramki dla Zrywu: Michał Kaźmierczak (2) i Kamil Janik.

W drugim meczu pierwsze zwycięstwo odniosła drużyna ZURB Kamień Pomorski, która pokonała DarKing 4:3. Kolejne dobre, bardzo wyrównane spotkanie. Mecz rozpoczął się od dominacji ZURB-u, który do przerwy prowadził 3:1. Po przerwie ekipa ZURB-u dołożyła kolejnego gola i było już 4:1. Wtedy DarKing rzucił się do odrabiania strat i na kilkanaście sekund przed końcem przewaga ZURB-u stopniała do wyniku 4:3. Ostatnie sekundy to była prawdziwa walka o pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Mało brakowało, a mecz zakończyłby się podziałem punktów. Najlepszym zawodnikiem został Mateusz Sałuda – strzelec dwóch bramek dla ZURB-u. Po 5 kolejce ligowej DarKing zajmuje 10 miejsce w tabeli z 3 punktami na koncie, o jedną lokatę wyżej jest ZURB Kamień Pomorski, który zgromadził taką samą ilość punktów. Bramki dla ZURB-u: Mateusz Sałuda (2), Dariusz Buziewski i Rafał Lewandowski. Bramki dla DarKingu: Patryk Juncewicz, Artur Lalak i Gracjan Górski.

W trzecim spotkaniu Medicina pokonała Vocatus Golczewo 5:1. Ekipa z Golczewa przybyła na pojedynek z Mistrzem KALF-u w rekordowej liczbie 10 zawodników. Medicina za to wyjątkowo przystąpiła do meczu bez swojego stratega Karola Ptaka, który przebywał na szkoleniu. Pomimo tej nieobecności, podopieczni doktora stanęli na wysokości zadania i zgarnęli kolejne 3 punkty. Medicina jak dotąd niepokonana w lidze, z kompletem punktów zajmuje w tabeli drugie miejsce. Vocatus Golczewo po 5 kolejce jest piąty. Najlepszym zawodnikiem meczu został Ireneusz Bendyczak – bramkarz Mediciny.  Bramki dla Mediciny: Kamil Pintal, Szymon Włodarek, Dominik Kokot, Wojciech Andrzejewski i Krzysztof Kubas. Gol dla Vocatusa: Bartosz Trepkowski.

W czwartym meczu zespół Agropomoc Sulikowo pokonał Jar Jarszewo 4:1. Młode Wilki rozegrały kolejne bardzo dobre spotkanie, wzbudzając sporo emocji na trybunach. Poturbowani przez starszych i silniejszych, poobijani z siniakami, zmęczeni do granic możliwości – tak Młode Wilki w niedzielę wywalczyły trzy punkty. Młode pokolenie tchnęło życie w kamieńskie rozgrywki, na meczach tej ekipy nie sposób się nudzić. Już po pierwszej kolejce wskazywaliśmy, że to będzie „czarny koń” tegorocznych rozgrywek ligowych. Jak na razie po 5 kolejkach Agropomoc Sulikowo z wynikiem 9 punktów zajmuje 4 miejsce w tabeli, Jar Jarszewo po czwartej porażce z rzędu z 3 punktami na koncie jest na miejscu ósmym. Najlepszym zawodnikiem meczu został Robert Żywulski – strzelec dwóch bramek. Bramki dla Agropomocy Sulikowo: Robert Żywulski (2), Jakub Magneski i Alan Dąbrowski.

Na zakończenie 5 kolejki ligowej byliśmy świadkami kolejnego bardzo dobrego spotkania. Kolejny zespół będący przedstawicielem młodego pokolenia – ekipa Pankbudu zagrała z doświadczonym zespołem Repro Service Pol. Mecz rozpoczął się od prowadzenia Repro po bramce Dawida Sandzewicza. Chwilę później Młodzi Gniewni po golu Patryka Dobrowolskiego zdołali doprowadzić do remisu. Bramkę dającą Repro prowadzenie do przerwy zdobył Mateusz Wróbel. Po przerwie trzeciego gola dla Repro zdobył Bartosz Korzeniowski. Do samego końca trwała walka o odrobienie strat. Po bramce kontaktowej  Adriana Benedyczaka na 3:2 batalia rozpoczęła się na nowo. Dopiero gol Mateusza Wróbla pod koniec meczu przesądził o losach tego spotkania. Repro wygrało piąty mecz z rzędu i z kompletem punktów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, mając od Mediciny korzystniejszy bilans bramkowy. Pankbud z 9 punktami na koncie zajmuje miejsce trzecie, zespół ten ma taką samą ilość punktów co Agropomoc Sulikowo. Najlepszym zawodnikiem został Marcin Zielonko – bramkarz Repro. Bramki dla Repro Service Pol.: Mateusz Wróbel, Dawid Sandzewicz i Bartosz Korzeniowski. Bramki dla Pankbudu: Patryk Dobrowolski i Adrian Benedyczak.

To była najbardziej emocjonująca kolejka ligowa odkąd wystartowaliśmy, wszystkim drużynom należą się zasłużone gratulacje. Oby więcej takich spotkań! Od sędziów ze Stargardu usłyszeliśmy dużo dobrego, m.in. to, że niewiele jest takich amatorskich lig futsalowych w województwie. Panowie sędziowie – Paweł Bauza i Patryk Żankowski byli zachwyceni postawą naszych zawodników, porządkiem na hali i trybunach, a przede wszystkim klimatem jaki panuje na naszych rozgrywkach. Dziękujemy za to bardzo gorąco naszym zawodnikom i kibicom. Kończymy ten rok z bardzo dobrą prognozą na rok 2017. Śmiało możemy zaryzykować stwierdzenie – będzie się działo!

5 kolejka ligowa była jednocześnie ostatnią kolejką przed przerwą świąteczno-noworoczną. Kolejne rozgrywki w niedzielę, 8 stycznia 2017 roku. Dziękujemy bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas.  Do zobaczenia w Nowym 2017 Roku!

Daniel Klamborowski
MOSiR Kamień Pomorski

Najbardziej emocjonująca kolejka ligowa KALF-u za nami! Reviewed by on . 18 grudnia 2016 roku w hali widowiskowo-sportowej w Kamieniu Pomorskim rozegrana została piąta kolejka Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu, której organizatore 18 grudnia 2016 roku w hali widowiskowo-sportowej w Kamieniu Pomorskim rozegrana została piąta kolejka Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu, której organizatore Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top