wtorek, 9 sierpień 2022, 09:58

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Bardzo wzruszająca, pełna radości i ludzkiego ciepła kamieńska kombatancka Wigilia

Bardzo wzruszająca, pełna radości i ludzkiego ciepła kamieńska kombatancka Wigilia

czwartek, 22 grudnia 2016, 22:35 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, religia, społeczeństwo

Już tradycją, i to od bardzo wielu  lat, jest doroczne spotkanie wigilijne kombatantów i inwalidów wojennych oraz podopiecznych skupionych przy kamieńskim Kole Związku Kombatantów i Inwalidów Wojennych RP. Dziś, w środę 21 grudnia, spotkali się na tradycyjnym Opłatku ponownie, zapraszając przy tym starostę naszego powiatu, byli również  burmistrz i wice burmistrz Kamienia Pomorskiego oraz przedstawiciele gmin: Świerzno oraz Wolin, a także kanonik z kamieńskiej parafii, ks. Dariusz Żarkowski.

Piękna i dostojna zarazem oprawa, wyjątkowa podniosłość chwili – towarzyszyły temu pięknemu i zacnemu Opłatkowi Wigilijnemu, na którym prezes honorowy, kpt. Bolesław Cieślik, stwierdził, że samych kombatantów, jak i inwalidów wojennych,  niestety z roku na rok coraz bardziej ubywa. Prezes kamieńskiego Koła kombatanckiego Związku, Roman Pintal, dodał, że w obecnej chwili Koło skupia 22 członków, z których wielu jest już bardzo schorowanych, oraz ponad 110 podopiecznych Związku. Przede wszystkim wdów nieżyjących już kombatantów.

Podziękował również wszystkim obecnym, składając stosowne życzenia świąteczno – noworoczne, do których ochoczo przyłączył się burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło, który życzył wszystkim przede wszystkim wszelkiego dobra, a nade wszystko zdrowia i pogody ducha, co jak dodał, uczynił w imieniu własnym, jak i wszystkich samorządowców. Na Opłatku była znakomita atmosfera, jak też krótki, ale miły występ dzieci z kamieńskiej „Jedynki”, czyli zespołu „O rety, flażolety”, który z werwą wykonał kilka popularnych kolęd.

„Przyznam z przykrością, że jest nas coraz to mniej. Powoli nasi kombatanci odchodzą już na zawsze. Cóż, taka kolej losu. Starzejemy się z dnia na dzień i jest to nieuniknione. Musimy się z tym pogodzić. Jednak my, jeszcze ci pozostali ,w dalszym ciągu cieszymy się życiem, i tym, że chociaż już w nielicznym gronie, możemy się jeszcze od czasu do czasu spotkać, tak jak dziś, na naszym dorocznym świątecznym Opłatku. Cieszy nas także to, że dziś na naszej Wigilii było tylu zacnych gości, a to świadczy też o tym, że jeszcze jesteśmy jak najbardziej postrzegani także przez nasze władze. To dla nas nie mała duma i honor.” – przyznał ze wzruszeniem kpt. B. Cieślik.

Dzisiejsze kombatanckie spotkanie wigilijno – noworoczne było też wyjątkowe i bardzo wzruszające, dlatego też, że wielu z przybyłych widząc się niestety z rzadka, cieszyła się, że w takiej właśnie wyjątkowej i ujmującej okoliczności, i mogli się choć na chwilę spotkać, porozmawiać, i oczywiście powspominać stare, dobre czasy. Wigilie kombatanckie były i są jak zawsze, wyjątkowe. I taka dzisiejsza kombatancka świąteczna chwila była taka i tym razem. Tradycji stało się po prostu zadość.

Obserwator

Bardzo wzruszająca, pełna radości i ludzkiego ciepła kamieńska kombatancka Wigilia Reviewed by on . Już tradycją, i to od bardzo wielu  lat, jest doroczne spotkanie wigilijne kombatantów i inwalidów wojennych oraz podopiecznych skupionych przy kamieńskim Kole Już tradycją, i to od bardzo wielu  lat, jest doroczne spotkanie wigilijne kombatantów i inwalidów wojennych oraz podopiecznych skupionych przy kamieńskim Kole Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top