czwartek, 8 czerwiec 2023, 23:32

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kamień Pomorski wczoraj i dziś (1)…

Kamień Pomorski wczoraj i dziś (1)…

wtorek, 10 stycznia 2017, 20:55 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia

Powracamy na prośbę naszych Internautów do niniejszego cyklu, który zatytułowaliśmy „Kamień Pomorski wczoraj i dziś”, który na naszym portalu www.pomorski24.pl będzie ukazywał się mniej więcej co tydzień, zaś w naszym dwutygodniku „Nowy Pomorzanin”, co dwa tygodnie. Zapewne tym cyklem zadowolimy wielu mieszkańców zainteresowanych starą fotografią wielu miejsc Kamienia Pomorskiego, i zapewne licznych turystów jak i kuracjuszy przebywających w stolicy Ziemi Kamieńskiej.

Na zdjęciach Plac Wolności przed wojną i obecnie. Na fotografii sprzed lat widnieje pomnik, którego już od lat nie ma, a był poświęcony lotnikom z I wojny światowej oraz – w głębi to widać, na zdjęciu sprzed lat, iglicę kościoła, który stał na dzisiejszym Osiedlu Wysockiego i został zburzony tuż po II wojnie światowej. Po drugiej stronie alejki placu była niegdyś ładna fontanna (jej obecność widoczna była jeszcze w latach 60 – tych minionego stulecia) do której władze miasta poprzedniej kadencji chciały powrócić. Dziś jak widzimy ów teren Placu Wolności zagospodarowany jest drzewami i krzewami, a latem licznymi kwiatami. I trzeba przyznać całkiem to sympatycznie wygląda dla oka.

Obserwator

Kamień Pomorski wczoraj i dziś (1)… Reviewed by on . Powracamy na prośbę naszych Internautów do niniejszego cyklu, który zatytułowaliśmy „Kamień Pomorski wczoraj i dziś”, który na naszym portalu www.pomorski24.pl Powracamy na prośbę naszych Internautów do niniejszego cyklu, który zatytułowaliśmy „Kamień Pomorski wczoraj i dziś”, który na naszym portalu www.pomorski24.pl Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top