niedziela, 4 czerwiec 2023, 05:58

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Z ostatniej chwili – Jest nowy trener w kamieńskim „Gryfie”!
Z ostatniej chwili – Jest nowy trener w kamieńskim „Gryfie”!

Z ostatniej chwili – Jest nowy trener w kamieńskim „Gryfie”!

środa, 11 stycznia 2017, 22:10 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

Po słabiutkiej rundzie jesiennej kamieńskiego „Gryfa” w IV lidze i odległe miejsce w tabeli stały się przyczyną zwolnienia z funkcji trenera Ferdinanda Chi Fona. W zasadzie ów szkoleniowiec niczego dobrego nie wprowadził do drużyny. Na ostatnie dwa mecze pierwszej rudny na ławce trenerskiej tymczasowo zawitał Stanisław Kuryłło, który był jeszcze ponad rok temu szkoleniowcem „Gryfa”. Objęcie funkcji burmistrza Kamienia Pomorskiego sprawiło, że pożegnał się z drużyną.

Zarząd klubu usilnie poszukiwał na rynku nowego szkoleniowca dla naszej drużyny, którą czeka piekielnie trudna runda wiosenna o być albo nie być w lidze. Mówiło się o przyjściu Andrzeja Ossowicza, który przed wielu laty prowadził z powodzeniem kamieńska drużynę. Dość szybko z tej kandydatury zrezygnowano z przyczyn formalnych. Ostatecznie rozpatrywano dwie kandydatury i od dziś funkcję trenerską zarząd „Gryfa” powierzył Zdzisławowi Piątkowskiemu, niegdyś dobrego bramkarza między innymi III – ligowego „Leśnika” Międzyzdroje czy „Fali” z tej nadmorskiej miejscowości.

Zdzisław Piątkowski jest wychowankiem „Górnika” Wałbrzych, był również bramkarzem czołowych klubów III ligi na Dolnym Śląsku („Bielawianka” Bielawa, „Polonia” Świdnica czy „Rokita” Brzeg Dolny. Poza tym był znanym i cenionym zawodnikiem wspomnianego już „Leśnika” Międzyzdroje oraz „Vinety” Wolin. Ma za sobą ponad 300 meczów w III lidze, jest półfinalistą Mistrzostw Polski juniorów w barwach „Górnika Wałbrzych”. Jest też zdobywcą Złotych Butów katowickiego „Sportu” w III lidze dolnośląskiej w sezonie 1994/95 w barwach Rokity Brzeg Dolny.

Kariera trenerska – Prowadził grupy młodzieżowe w „Polonii” Świdnica i „Leśniku” Międzyzdroje, samodzielnie prowadził drużynę I ligi kobiet – AZS AWF Wrocław oraz jako grający trener „Vinetę” Wolin w sezonie, gdy ta awansowała do V ligi. Od jesieni 2007 r. był trenerem bramkarzy pierwszej drużyny świnoujskiej „Floty” a od września 2008 r. pierwszym trenerem rezerw tego zespołu. Piątkowski, pochodzący z Wałbrzycha, od lat mieszkający w Międzyzdrojach, związany jest jak widać z piłką nożną od bardzo dawna, i ma przy tym spore doświadczenie tak z boiska, jak i gry między słupkami bramki, a także na ławce trenerskiej.

Od teraz z jego osobą i jego zespołem wspólnie z kibicami pokładamy nadzieje, że „Gryf” nadchodzącą piekielnie trudną i ważną rundę wiosenną ostatecznie wywalczy miejsce wśród zespołów, które w przyszłym sezonie zagrają w IV lidze. We wczorajszy wtorek rozpoczął się okres przygotowawczy do wiosennych rozgrywek. Trzy treningi w tygodniu, jeden mecz w weekend – taki jest plan zajęć gryfitów. Już w tę sobotę o godzinie 17:00 „Gryf” zagra towarzysko u siebie z „Prawobrzeżem” Świnoujście.

Obserwator

Z ostatniej chwili – Jest nowy trener w kamieńskim „Gryfie”! Reviewed by on . Po słabiutkiej rundzie jesiennej kamieńskiego „Gryfa” w IV lidze i odległe miejsce w tabeli stały się przyczyną zwolnienia z funkcji trenera Ferdinanda Chi Fona Po słabiutkiej rundzie jesiennej kamieńskiego „Gryfa” w IV lidze i odległe miejsce w tabeli stały się przyczyną zwolnienia z funkcji trenera Ferdinanda Chi Fona Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top