piątek, 2 czerwiec 2023, 21:16

Strona główna » REGION » Kamieńska WOŚP wspaniale zagrała i sporo uzbierała! [aktualizacja]
Kamieńska WOŚP  wspaniale zagrała i sporo uzbierała! [aktualizacja]

Kamieńska WOŚP wspaniale zagrała i sporo uzbierała! [aktualizacja]

poniedziałek, 16 stycznia 2017, 00:57 Kategoria: REGION, społeczeństwo

Tegoroczna, już Jubileuszowa 25 edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak zwykle zagrała w całym kraju, ale i na świecie, także miało to miejsce i w naszym powiecie. Kamień Pomorski przygotowywał się do niej od pewnego czasu bardzo poważnie. Przygotowano na tę wyjątkową finałową Orkiestrową niedzielę szereg atrakcji, a miejscem grania Orkiestry była jak zwykle i zarazem ponownie, miejscowa hala widowiskowo – sportowa.

Było wiele coś i dla dorosłych, jak i dla dzieci. Były liczne występy, tańce, darmowe lody, można było się sfotografować w specjalnej zaczarowanej budce, były aukcje zebranych od darczyńców częstokroć ciekawych i zarazem osobliwych przedmiotów, loterie. Oj działo się, działo i to już od godziny 14., kiedy kamieńska Orkiestra właśnie wystartowała. Kulminacją tej masowej i ciekawej imprezy było oczywiście Światełko do Nieba, kiedy tuż po 20. w niebo wystrzeliły przeróżne, kolorowe, rozbłyskujące, a zarazem bardzo przykuwające wzrok i zarazem piękne, fajerwerki.

W ciągu dnia na terenie miasta natknąć się można było dosłownie wszędzie na 175 młodych wolontariuszy, którzy zbierali datki wspólnie w gminach: Dziwnów, Golczewo i Kamień Pomorski  do specjalnych Orkiestrowych puszek. Potem przyszło czekanie w długiej kolejce, a następnie skrupulatne liczenie w bazie podliczeń wszystkich zgromadzonych datków. Panie zajmujący się liczeniem pieniędzy robiły to niezwykle skrupulatnie przez wiele wieczornych godzin, podliczając wszystko, dosłownie co do grosika, co do euro czy nawet centa!

W każdym kolejnym roku Kamień Pomorski bił kolejne rekordy w zebranych datkach z przeznaczeniem na Orkiestrę. W ubiegłym roku wynik był niesamowicie wyśrubowanym rekordem!, bowiem zebrano aż ponad 41. tys. złotych. Do tamtego czasu w Kamieniu suma zabranych pieniędzy w kolejnych graniach Orkiestry nie dosięgał nawet magicznej kwoty 30 tys. złotych. W tym roku jak skrupulatnie policzono, ze wszystkich darowizn, a więc z puszek, licytacji, loterii i wielu innych aspektów zebrano kwotę fascynującą, bo aż 61.129 złotych! Kapitalna sprawa. Dzięki rodacy – pewnie by tak podsumował ten wyczyn niestrudzony Jurek Owsiak. Dzięki, naprawdę, dzięki.

Co tym bardziej ów wynik cieszy i mieszkańcy kamieńskiej gminy mogą być naprawdę dumni z siebie samych i tego niebywałego wyniku. I chwała tym wszystkim, którzy wrzucili do puszki choćby symboliczny grosz, wszak wszystko to co zostanie w tym roku zebrane dla WOŚP zostanie przeznaczone jak zwykle na ratowanie i wspieranie ludzkiego życia.

Idea stworzenia WOŚP przed ćwierćwieczem  przez Jurka Owsiaka, w początkowych sesjach trudna była do określenia jej w jakieś konkretne ramy czy formę. Było to wówczas absolutne novum. Wówczas też wielu nie dawało tej jakże szlachetnej idei szans dłuższego przetrwania. Jednak z biegiem czasu, Orkiestra nadspodziewanie rozwijała się coraz pokaźniej, mocniej, śmielej, sięgając swym rozmachem także daleko poza granice naszego kraju.

I z roku na rok rekordy zebranych pieniędzy bite były wręcz na zawołanie. Liczymy dosłownie wszyscy, wszyscy wspierający tę zacną i znakomitą ideę, że ubiegłoroczna ogromna przecież suma, która zawarła się w kwocie, bagatelka… 74 mln złotych (to był absolutny rekord!), zostanie w tym roku pobita.

Nic tylko jak to zwykle mawia Jurek Owsiak – Sie ma!, sie ma dosłownie przez cały rok. I o kolejny dzień dłużej.

Obserwator

Kamieńska WOŚP wspaniale zagrała i sporo uzbierała! [aktualizacja] Reviewed by on . Tegoroczna, już Jubileuszowa 25 edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak zwykle zagrała w całym kraju, ale i na świecie, także miało to miejsce i w nasz Tegoroczna, już Jubileuszowa 25 edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak zwykle zagrała w całym kraju, ale i na świecie, także miało to miejsce i w nasz Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top