czwartek, 8 czerwiec 2023, 23:02

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Wolin » Podsumowanie 25 FINAŁU WOŚP W WOLINIE
Podsumowanie 25 FINAŁU WOŚP W WOLINIE

Podsumowanie 25 FINAŁU WOŚP W WOLINIE

piątek, 20 stycznia 2017, 07:43 Kategoria: Gmina Wolin, społeczeństwo

Tegoroczny finał rozbrzmiewał pod hasłem pediatria i godna opieka seniorów. Wolin po raz kolejny grał razem z Fundacją WOŚP zbierając fundusze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopedriatycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Woliński Sztab uzbierał w  tym roku rekordową kwotę tj. 27 787,71 zł (kwota deklarowana) Dziękujemy wszystkim hojnym ofiarodawcom, bez których nie byłoby to możliwe

Jak to się zaczęło?

Organizację finału, poprzedziło założenie sztabu. Już po raz trzeci Wolin zwrócił się do Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z wnioskiem o utworzenie sztabu w Wolinie. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji sztab przystąpił do rekrutacji wolontariuszy oraz planowania finałowych wydarzeń.

Tuż przed finałem…

Przedfinałowe dwa tygodnie, to ogrom prac związanych z przygotowaniem całego wydarzenia, na które składa się wiele odrębnych działań m.in.: promocja wydarzenia, przygotowanie różnorodnych atrakcji, dekoracja sali czy też koordynacja wolontariuszy dla zapewnienia sprawnej i bezpiecznej zbiórki.

Finałowe szaleństwo

Po raz piąty, dzięki gościnności Publicznego Gimnazjum w Wolinie, mogliśmy zrealizować wszystkie zamierzone atrakcje, dlatego w tym miejscu pragnę złożyć szczególne podziękowania dla pani Dyrektor Joanny Wojtczak za możliwość organizacji finału.

Finał rozpoczęliśmy od rozdania identyfikatorów, puszek, naklejek – atrybutów WOŚP-owych wolontariuszy oraz od wykonania pamiątkowego zdjęcia. W tym roku, jako jedno z 70 miast w Polsce mieliśmy przyjemność kwestować za pośrednictwem terminala płatniczego POS. Wolontariusz, który prowadził zbiórkę wyposażony był dodatkowo w specjalną koszulkę z napisem „ZBLIŻ SIĘ DO ORKIESTRY”. Czterdzieści dziewięć osób – tylu wolontariuszy kwestowało  tym roku w wolińskim sztabie. Wolontariuszami 25 Finału WOŚP w Wolinie byli: Klaudia Aftewicz, Aleksandra Bogdanowicz, Dominik Bortnowski, Wioleta Charów, Nikola Chudzicka, Natalia Darol, Martin Dziedzic, Natalia Dziemidowicz, Dominik Górczyński, Martyna Grzyb, Wiktoria Jarnutowska, Onellia Jarnutowska, Amelia Jasińska, Sandra Kobielska, Alicja Kowalska, Aleksandra Kozaczuk, Jakub Kucharski, Wiktoria Kulikow, Alicja Kusio, Natalia Linko, Angelika Lisiecka, Karolina Maciejewska, Jakub Manke, Sara Maślak, Weronika Michalska, Wiktoria Michalska, Jan Mieleszkiewicz, Kacper Mietluk, Wiktoria Mortek, Wiktor Nowak, Jarosław Nowak, Oliwia Nowowiejska, Eryk Osiecki, Nikola Pankiewicz, Natalia Pender, Edwin Pepliński, Luiza Prokop, Alicja Rolińska, Irena Stolarek, Natalia Stolarek, Weronika Strzelczyk, Wiktoria Szada-Borzyszkowska, Natalia Szczepaniak, Karolina Szwaracka, Aleksandra Śrudkowska, Klaudia Tokarska, Michał Wawryk, Marietta Witkowska, Mateusz Woźniak. To oni w tym dniu mimo niesprzyjającej aury dzielili się swoją energią  i wywoływali uśmiech na twarzach wszystkich spotkanych ofiarodawców.

Program artystyczny i działania sportowe odbyły się w sali gimnastycznej  – a dodatkowe atrakcje, słodka uczta dla podniebienia, gorące przekąski, w drodze do niej.  

Pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Tanecznego Klubu Sportowego  „JANTAR” w Wolinie, otworzył tegoroczny finał. Po nim odbyły się  „Jasełka” – w wykonaniu wolińskich przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego z Odziałem Żłobkowym w Wolinie. Po przedstawieniu salę gimnastyczną opanowali zapaśnicy. UKS ALBATROS SEKCJA ZAPAŚNICZA WIKING WOLIN przygotowała pokazy zapaśnicze i animacje sportowe dla dzieci. Kolejne pokazy sprawnościowe przygotowali młodzi piłkarze SLKS „VINETA” Wolin. Uczennice klasy IV b Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie przygotowały układ taneczny z wykorzystaniem wstążek. Po pokazach sprawnościowych i artystycznych przyszedł czas na pokaz ratownictwa medycznego, który przygotowała Ochotnicza Straż Pożarna w Kołczewie. Podczas finału nie zabrakło także dobrych i pozytywnych brzmień w wykonaniu zespołu BruXa (metal), IN SILENCE (metal), VOLODJA (rock), SHYMI (disco polo) oraz WOLIŃSKIEJ ORKIESTRY BĘBNIARSKIEJ z gościnnym udziałem Mateusza Spustka. Na dzieci w tym szczególnym dniu czekały nie lada atrakcje: DELFINEK – dmuchany plac zabaw dla dzieci, który sprawił mnóstwo radości, KRAINA FANTAZJI – działania plastyczne nie tylko dla najmłodszych, MALOWANIE BUZIEK – w rolę zdobicieli twarzy wcielili się: Mateusz Spustek, Magdalena Kucharczyk, Martyna Frąckowiak, Ewa Krolik.  Jubileuszowy finał uatrakcyjniły również: KRĘCIOŁA SZCZĘŚCIA i strzelnica przygotowana przez Ośrodek Kultury Gminy Wolin, SŁODKIE NIESPODZIANKI od Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Wolińskiej, CIASTECZKO SZCZĘŚCIA upieczone przez Publiczne Gimnazjum w Wolinie, a po wszystkich zjedzonych słodkościach można było zmierzyć poziom cukru oraz ciśnienie tętnicze w punkcie CUKIER W GARŚCI przygotowanym przez Renatę Janecką. Miłośnicy dobrego humoru czekali w długiej kolejce na swoją karykaturę, wykonywaną na żywo przez Daniela Strzelczyka.

Przez cały dzień rozgrywała się walka o WOŚP-owe gadżety, koszulki, vouchery, zaproszenia, słodkości.  W rolę konferansjerów wcielili się w tym roku Tomasz Kubik i Danuta Zwierzyńska. Najcenniejsze złote serduszko próby 585, zatopione w wyjątkowym grawerze wykonane przez AS Jubliler Ariel Smolarek, wylicytowała mieszkanka Wolina. 25 Finał w Wolinie odwiedził wyjątkowy gość – Grzegorz Napieralski – senator IX kadencji, który również włączył się w finałowe bicie rekordu.

Miłośnicy łączności mogli zgłębiać tajniki łączności i przekazać swoją wiadomość całemu światu, dzięki stanowisku  „MOJA PIERWSZA ŁĄCZNOŚĆ”  przygotowanemu przez Klub Krótkofalowców Viking Wolin SP1PKW. Kolejny raz grał z nami Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło  w Wolinie , który przygotował UCZTĘ DLA PODNIEBIENIA – słodkie przekąski i gorące napoje.

Dużo działo się także na dziedzińcu przed szkołą podstawową i gimnazjum. Ochotnicza Straż Pożarna w Wolinie i Ochotnicza Straż Pożarna w Kołczewie przygotowała spektakularny pokaz ratownictwa drogowego oraz ucztę dla podniebienia – pieczone kiełbaski i wojskową grochówkę, natomiast Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Terenowych 4×4 Wyspa Wolin zabrało wszystkich chętnych na orkiestrowe przejażdżki autami terenowymi.

Finałowe szaleństwo zakończył przepiękny pokaz sztucznych ogni. Po finale… 25 Finał WOŚP już za nami. Każdy zorganizowany finał wzbogaca nas o nowe doświadczenia, które wykorzystamy podczas organizacji kolejnego finału.

Podziękowania

Pragniemy złożyć szereg podziękowań, ponieważ należy się to wszystkim, którzy zechcieli włączyć się w organizację 25 finału w Wolinie. Podziękowania kieruję ku wolontariuszom i ich opiekunom – za wytrwałość podczas finału i pomoc w strojeniu sali.   W gronie opiekunów wolontariuszy znaleźli się: Jacek Jarnutowski, Anna Podorska, Gabriela Rajtak, Radosław Kaliciuk,   Dariusz Felisiak, Tamara Pukowska, Agnieszka Szymańska.

Niezmiernie pragnę podziękować tym często zapomnianym,  ale niezmiernie ważnym osobom, bez których żadna impreza by się nie odbyła – dziękuję kierownikowi Referatu Gospodarczemu Urzędu Miejskiego  w Wolinie  Emilii Kwiecińskiej oraz jej pracownikom:  Wojciechowi Mazurkiewiczowi, Romanowi Rzepek, Janowi Solski, Czesławowi Lipnickiemu, Eugeniuszowi Szwajkowskiemu za dźwiganie i transport wszystkich akcesoriów oraz pracę do późnych godzin. Podziękowania składam pracownikom gimnazjalnej kuchni  –  Ewie Krzemienieckiej, Małgorzacie  Olko, Monice Pawlaczyk, które przyrządziły gorący poczęstunek dla wolontariuszy oraz pracownikom szkoły – konserwatorowi – Wojciechowi Gamusowi, a nade wszystko dziękuję paniom dbającym o czystość i porządek w tym dniu Renacie Pająk, Marlenie Szymańskiej, Monice Maderze, Marcie Jarnutowskiej, Elżbiecie Naszydłowskiej, które pracują w tym dniu najdłużej z nas i wychodzą jako ostatnie.

Słowa uznania kieruję do Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Wolińskiej, które bardzo czynnie włączyło się do organizacji tegorocznego finału. Stowarzyszenie grało po raz pierwszy, lecz z pewnością nie ostatni. Również po raz pierwszy, grała z nami Społeczna Szkoła Podstawowa w Ładzinie, która w dniu finału, w swojej miejscowości zorganizowała przedstawienie jasełkowe wraz ze wspólnym śpiewaniem kolęd, domowymi słodkościami i napojami. Specjalne podziękowania kieruję do Karoliny Gołębiowskiej, która przez cały dzień wykonywała fotorelację z przebiegu 25 Finału WOŚP w Wolinie. Ponad wszystko dziękuję Marii Tarnowskiej i Jolancie Spustek, które wsparły sztab podczas liczenia, dzięki czemu szybko i sprawnie przeprowadziliśmy proces rozliczenia wolontariuszy.

Organizatorami tegorocznego finału byli: Gmina Wolin ,Ośrodek Kultury Gminy Wolin,  Publiczne Gimnazjum w Wolinie,  Ochotnicza Straż Pożarna  w Wolinie, Ochotnicza Straż Pożarna w Kołczewie.

Partnerami tegorocznego finału byli: Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz, FH „WIKING” Wanda Manke Wolin, Piekarnia-Cukiernia „Błachnio” P.H.U. Bojarun Wanda Wolin, Spa Bagiński&Chabinka Międzyzdroje, Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Jarosław Rzepa – Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, AS Jubiler Ariel Smolarek, Wiktor Nowak, Renata Janecka, Danuta Zwierzyńska, Karolina Gołębiowska, Daniel i Katarzyna Strzelczyk, Mateusz Spustek, Martyna Frąckowiak, Ewa Krolik ,Tomasz Kubik, Irena Boniecka, Magdalena Kucharczyk, Katarzyna Stranc, Joanna Linert, Iwona Sańko, Katarzyna Lis, Amelia Mazur, Maria Tarnowska, Jolanta Spustek, Fundacja Benefis, SLKS „Vineta” Wolin, UKS ALBATROS Sekcja Zapaśnicza WIKING WOLIN , Klub Sportowy  SZCZEREK FIGHT TEAM WOLIN , Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Terenowych 4×4 Wyspa Wolin, Taneczny Klub Sportowy  „Jantar w Wolinie”, Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło w Wolinie,  Klub Krótkofalowców Viking Wolin SP1PKW, Przedszkole Miejskie z Oddziałem Żłobkowym w Wolinie, „NADIN” Stylizacja Paznokci – Joanna Zaremba, J.A. Zaremba & Dennis Burgering, Sklep Spożywczo-przemysłowy Wanda Peplińska, Restauracja Pizzeria Z innej Bajki – Janusz Rzezak, Stolarnia Płocin, Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Wolińskiej, Centrum Słowian  i Wikingów Wolin-Jomsborg-Vineta Wolin, Muzeum Regionalne im. A.Kaubego w Wolinie, Piekarnia ASPROD, Woliński Klub Karate Kyokushin, Toi Toi Polska, Celowy Związek Gmin R-XXI, WFOŚiGW w Szczecinie, Publiczna Szkoła Podstawowa  w Wolinie, SITODRUK-Malowanie na Materiałach Różnych Danuta Zeler, Mati Art. Mateusz Bełczącki, Społeczna Szkoła Podstawowa w Ładzinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie, BruXa, In Silence, Volodja, Shymi, Wolińska Orkiestra Bębniarska  oraz  wszyscy którzy byli  w tym dniu razem z nami i którym pragnę szczególnie podziękować za okazane serce, ofiarność i zaangażowanie.

Na koniec

Na koniec pragnę podziękować moim koleżankom – pracownikom Ośrodka Kultury Gminy Wolin, za pomoc we wszystkich działaniach, które umożliwiły zorganizowanie i rozliczenie tegorocznego finału WOŚP. Do zobaczenia za rok.

Siema!

Szef Sztabu #3315 WOŚP Wolin

Luiza Prokop

 

 

 

 

 

 

Podsumowanie 25 FINAŁU WOŚP W WOLINIE Reviewed by on . Tegoroczny finał rozbrzmiewał pod hasłem pediatria i godna opieka seniorów. Wolin po raz kolejny grał razem z Fundacją WOŚP zbierając fundusze dla ratowania życ Tegoroczny finał rozbrzmiewał pod hasłem pediatria i godna opieka seniorów. Wolin po raz kolejny grał razem z Fundacją WOŚP zbierając fundusze dla ratowania życ Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top