piątek, 2 czerwiec 2023, 22:04

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Zimowy wieczór poezji i prozy w Międzyzdrojach

Zimowy wieczór poezji i prozy w Międzyzdrojach

sobota, 21 stycznia 2017, 21:57 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

19 stycznia 2017 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło Nr 19 w Międzyzdrojach zorganizowali wieczór poezji i prozy, podczas którego można było zaprezentować swoją twórczość. Na początku spotkania wystąpił zespół śpiewaczy „Bryza” z Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach, który przywitał gości piosenką pt. „Międzyzdroje i my” autorstwa Janusza Kalemby.

W drugiej części wieczoru Anna Piecyk opowiedziała o swojej najnowszej książce pt. „Wymarły gatunek”. Autorka jest pracownikiem biblioteki w Międzyzdrojach i jest to już jej trzecia powieść. W rozmowie z Szymonem Głodem zdradziła jak powstawała jej ostatnia książka oraz jak przygotowuje się do pisania każdego tekstu . Mówiła również o opiniach czytelników, które są dla niej bardzo ważne, choć nie zawsze przychylne.  Odniosła się także  do pytań przybyłych gości, którzy pytali o wydawców jej książek, ponieważ w dzisiejszych czasach bardzo trudno jest wejść na rynek wydawniczy. Autorce jednak udało się tego dokonać. Zapytana o plany literackie na przyszłość przyznała ,że będzie kontynuacja „Wymarłego gatunku”. Międzyzdrojska trylogia może okazać się ogromną promocją dla miasta. Poza tym w pierwszej połowie roku ukaże się jej pierwsza książka dla dzieci pt. „Malinka i tajemniczy prezent” z ilustracjami samej autorki.

Kolejnym punktem programu była prezentacja utworów miejscowych twórców. Mieliśmy przyjemność posłuchać wierszy Marianny Kargul, która wydała swój najnowszy tomik pt. „Wiersze na niepogodę”. Bibliotekarze przeczytali kilka utworów międzyzdrojanki Marzeny Piątek, która nie mogła uczestniczyć w spotkaniu.  Krystyna Rycombel  i Halina Kowalska również porwały publiczność swoją twórczością . Na zakończenie części poetyckiej wystąpiła Julianna Rogowska przedstawiając utwory  swojego autorstwa.

W finale wieczoru wystąpił ponownie zespół „Bryza” śpiewając min. takie utwory jak : „Jedno jest niebo”, „Miliony gwiazd” czy „Żeglarski czardasz”. Tradycyjnie na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy stanęli do wspólnego zdjęcia. Bibliotekarze zapraszają na kolejną edycję poetyckich wieczorów, która odbędzie się jesienią.

Zimowy wieczór poezji i prozy w Międzyzdrojach Reviewed by on . 19 stycznia 2017 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło Nr 19 w Międzyzdrojach zorganizowali wieczór p 19 stycznia 2017 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło Nr 19 w Międzyzdrojach zorganizowali wieczór p Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top