niedziela, 26 marzec 2023, 17:54

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » „Duchowość natury” w kamieńskim Muzeum

„Duchowość natury” w kamieńskim Muzeum

niedziela, 22 stycznia 2017, 15:10 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

Wczoraj w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Duchowość natury”.
Ekspozycja, której kuratorami są szczeciński artysta-plastyk Jan Michał Szewczyk oraz prezes golczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Janina Kołodzińska, stanowi owoc pleneru malarskiego słuchaczy UTW z terenu naszego województwa. Plener, zorganizowany w ramach „Letniej Szkoły Seniora” w Ośrodku Wczasowym „Familijni” w Dziwnówku, trwał od 27 sierpnia do 3 września 2016 r.

Otwarta w MHZK wystawa prezentowana jest już od października ubiegłego roku. Do maja roku bieżącego odwiedzi dziesięć miast, w których swą siedzibę mają UTW, których słuchacze uczestniczyli w plenerze. Jak dotąd obejrzeć ją mieli możliwość mieszkańcy Golczewa, Goleniowa, Nowogardu, Pyrzyc i Gryfina, a od wczoraj także Kamienia Pomorskiego.
Wystawę „Duchowość natury” tworzy dwadzieścia sześć obrazów namalowanych przez uczestników pleneru. Ich autorami są: Janina Szelc, Helena Włodarczyk, Marianna Michalak, Maria Kloch, Anna Kozłowska, Elżbieta Wrzesińska i Janina Kołodzińska z Golczewa, Danuta Hofman, Elżbieta Śliwińska, Marlena Sokalska, Barbara Klimaszewska i Danuta Gajewska z Wałcza, Jerzy Markowski z Goleniowa, Cecylia Mąkol, Danuta Kmiecik, Irena Gemba, Agnieszka Gemba i Teresa Żarska z Bornego Sulinowa, Anna Winiarska i Wanda Piwoni z Gryfic, Lilia Boczkowska i Maria Rzepiak z Pyrzyc, Joanna Rossa z Gryfina, Anna Pielecka z Białogardu, Danuta Mazurek z Nowogardu oraz mieszkanka naszego miasta Dorota Juszkowska-Łysiak z kamieńskiego UTW.

Uczestnicy wernisażu mieli również możliwość zobaczyć przygotowaną specjalnie na tę okazję i prezentowaną wyłącznie podczas wczorajszego otwarcia „Duchowości natury” wystawę „Barwy kamieni”, na której swe prace, którymi są malowane kamyki, zaprezentowały Maria Sadłocha i Marianna Michalak z golczewskiego UTW.

Wczorajszy wernisaż uświetnili swym występem uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kamieniu Pomorskim – Paulina Prażanowska z klasy altówki Damiana Krajki oraz Antonina Beyer z klasy fletu Katarzyny Krajki z akompaniamentem Zofii Szymańskiej, gitarzyści – Hanna Kwiatkowska ze swym nauczycielem Maciejem Kosteckim oraz Kamil Szymański z klasy akordeonu Kacpra Trębacza. Swój wiersz zatytułowany „Miś Łasuch” wyrecytowała zaś Janina Szelc z Golczewa. Wystawę „Duchowość natury” będzie można zobaczyć w naszym Muzeum do końca stycznia br., od poniedziałku do soboty, w godzinach 10.00 – 16.00.

Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

„Duchowość natury” w kamieńskim Muzeum Reviewed by on . Wczoraj w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Duchowość natury”. Ekspozycja, której kuratorami są szczeciński artysta-pl Wczoraj w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Duchowość natury”. Ekspozycja, której kuratorami są szczeciński artysta-pl Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top