piątek, 9 czerwiec 2023, 00:07

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Międzyzdrojskie kolędowanie w MDK

Międzyzdrojskie kolędowanie w MDK

poniedziałek, 23 stycznia 2017, 23:56 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

W minioną sobotę (21.01.) piękna, kameralna sala Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach wypełniła się po brzegi zespołami, które wespół na scenie ochoczo i śpiewnie kolędowały. „Popołudnie z kolędą”, bo tak nazywała się ta interesująca impreza, została zainicjowana w 2002 roku przez Krystynę Bakun pochodzącą ze Świnoujścia – Warszewa, która wówczas to właśnie prowadziła zespół „Fale” z Międzyzdrojów. Wtórowali jej Hubert Michalski, ówczesny dyrektor MDK oraz znakomity animator kultury, Andrzej Mleczko, wspierana wówczas przez sponsora z międzyzdrojskiego hotelu „Slavia”.

W sobotnim kolędowaniu zobaczyliśmy i przede wszystkim usłyszeliśmy, aż dziesięć zaproszonych na tę imprezę zespołów pochodzące z Międzyzdrojów, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego czy dalekich Polic i niewielkiego Popowa. Właśnie polickie „Balbiny”, który to zespół istnieje już 58 lat, mogą się poszczyć tym, że występują w międzyzdrojskim „Popołudniu z kolędą” od dosłownie jego pierwszej edycji!

W kilkugodzinnym kolędowaniu na scenie MDK wystąpiły takie zespoły jak: „Fale”, „Bryza” i „Schola Confido”  z Międzyzdrojów, a ponadto, „Kapela Ostromice” z Ostromic, „Relax” i zespół Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które przyjechały z Kamienia Pomorskiego, jak również, wspomniane „Balbiny” z Polic, „Popowianie” z Popowa oraz „Malwy” i „Słowianki” ze Świnoujścia.

Świetna impreza, rodzinna atmosfera wspólnego śpiewania i niezapomniane piękne kolędy – to wszystko stworzyło interesujące widowisko pachnące minionymi nie tak dawno świętami, która na pewno wielu zapadanie na bardzo długo w pamięci.

Obserwator

Międzyzdrojskie kolędowanie w MDK Reviewed by on . W minioną sobotę (21.01.) piękna, kameralna sala Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach wypełniła się po brzegi zespołami, które wespół na scenie ochocz W minioną sobotę (21.01.) piękna, kameralna sala Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach wypełniła się po brzegi zespołami, które wespół na scenie ochocz Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top