piątek, 9 grudzień 2022, 13:51

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Pęknięty w pół okazały dąb, zagraża przechodniom i autom na ulicy Kościuszki…

Pęknięty w pół okazały dąb, zagraża przechodniom i autom na ulicy Kościuszki…

czwartek, 26 stycznia 2017, 21:45 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, przyroda, społeczeństwo

Jeden z mieszkańców Kamienia Pomorskiego zwrócił nam po raz wtóry uwagę, że na terenie parku im. Jana Pawła II od strony ulic Kościuszki i Bankowej, stoi sporej wielkości dąb, którego pęknięty konar (jest dosłownie rozpołowiony) zagraża przechodniom i przejeżdżającym samochodom.

Byliśmy po raz kolejny, sprawdziliśmy, i w rzeczy samej ów mieszkaniec ma w zupełności rację. Okazuje się, że wiekowy dąb stojący tuż przy chodniku ulicy Kościuszki jest na sporej długości pęknięty. Ktoś kiedyś wpadł na nader „genialny” pomysł opasając to miejsce… parcianą szeroką taśmą, a być może jest to pas, który pozostał po ostatniej interwencji służb, a który widać już czasem jest tak zmęczony, że wygląda na takiego, która trzyma to wszystko w kabzach na dosłowne słowo honoru.

Ten jeden boczny nieszczęsny wielki konar, który dość mocno odstaje od pionu, chyli się niebezpiecznie ku chodnikowi i ulicy, i tylko patrzeć jak nadwątlona, niepewna przy tym taśma trzymająca to wszystko w kupie nie wytrzyma i może dojść do nieszczęścia. Warto by służby miejskie zadbały o to, by tę kwestię szybko i bezproblemowo rozwiązać. Pewnie nie jest to większym kłopotem dla urzędników z pobliskiego Ratusza, jednak należałoby działać jak najszybciej i jak najbardziej efektywnie, bo to naprawdę problem palący.

W zasadzie przechodzący pod tym ugiętym swym ciężarem konarem nie patrzą w górę i nie są przy tym świadomi grożącemu im niebezpieczeństwu, ale tym co zerkają na owo pokaźne drzewo, pewnie ciarki przechodzą po plecach.

Obserwator

 

Pęknięty w pół okazały dąb, zagraża przechodniom i autom na ulicy Kościuszki… Reviewed by on . Jeden z mieszkańców Kamienia Pomorskiego zwrócił nam po raz wtóry uwagę, że na terenie parku im. Jana Pawła II od strony ulic Kościuszki i Bankowej, stoi sporej Jeden z mieszkańców Kamienia Pomorskiego zwrócił nam po raz wtóry uwagę, że na terenie parku im. Jana Pawła II od strony ulic Kościuszki i Bankowej, stoi sporej Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top