środa, 7 grudzień 2022, 21:34

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Wieści od kamieńskich emerytów, rencistów i inwalidów…
Wieści od kamieńskich emerytów, rencistów i inwalidów…

Wieści od kamieńskich emerytów, rencistów i inwalidów…

czwartek, 26 stycznia 2017, 22:35 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, REGION, społeczeństwo

Trwa w najlepsze szeroko zakrojona akcja pomocy żywnościowej dla członków Koła, w tym członków z gmin ościennych, którzy są zrzeszeni w kamieńskim Kole, jak również od tego sezonu, dla Wolina. Realizuje się transporty z żywnością unijną zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem. „W dużej mierze pomagają nam OPS – y w Kamieniu Pomorskim, Świerznie i w Wolinie. Bez ich wsparcia czyli funduszy, nie byliśmy w stanie przywozić dary żywnościowe.” – informuje nas S. Salanek. Warto też wiedzieć, iż pomoc żywnościowa przysługuje osobom indywidualnym, których dochód nie przekracza kwoty 1.250 zł, zaś rodzinne – około 1.030 zł na osobę. Co jakiś czas witamy w gościnnym, kamieńskim Kole Polskiego Związku Emerytów.

Dary żywnościowe można odbierać w każdą środę w godzinach 10:00 – 14:00 w budynku po byłej pralni na terenie kamieńskiego szpitala przy ul. Szpitalnej. Ostatni transport żywności dotarł do Świerzna i Kamienia Pomorskiego w miniony poniedziałek (23.01.), łącznie jest już dostarczonych około 70 ton. Z kolei dziś – w środę (25.01.), z centralnej Polski przyjechało kolejnych 20 ton dorodnych jabłek, które wydawane będą członkom Koła i w Kołach Terenowych. Jak dotąd przyjechało do naszych emerytów ponad 70 ton tego owocu. Wartym uwagi jest to, że już są zaplanowane kolejne transporty żywności unijnej oraz jabłek.

Zarząd działa i to całkiem dobrze, organizując kolejne integracyjne imprezy, a w tym roku jak ocenia przewodniczący kamieńskiego Koła PZERiI, będzie ich całkiem sporo. Już w dniach 11 – 12 lutego, emeryci spotykają się integracyjne w Ośrodku „Rzemieślnik” w Międzywodziu. Zabawa zapowiada się na „Sto dwa”! Są jeszcze nieliczne już wolne miejsca. 28 lutego emeryci organizują tradycyjny „Śledzik” czyli Ostatki karnawałowe, który odbędzie się na sali swojej siedziby przy ul. Kościuszki 3. Koszt to 40 zł.

A że zawsze się bawią doskonale wielokrotnie o tym się przekonaliśmy. Ot choćby niedawny Sylwester, który zgromadził kilkadziesiąt osób. Każdy, i to bez wyjątku, był z tej imprezy zadowolony i nią zauroczony. Na obie imprezy bilety można nabyć we wtorki i w piątki w godzinach 10:00 – 14:00, a więc wówczas, kiedy otwarte jest biuro Koła.

8 marca odbędzie się koncert z okazji Dnia Kobiet, zaś na 21 marca zaplanowano Powitanie Wiosny. Zarząd Koła pracowicie działa i jak nas poinformował, oprócz wyżej wymienionych szykuje kolejne atrakcje dla swoich podopiecznych. Jedną z nich będzie przygotowywany na kwiecień wyjazd do Holandii na doroczne Święto Tulipanów.

 „Planujemy kolejne imprezy i im bliżej lata tych będzie coraz więcej. Będziemy się starali, by nasi podopieczni nie zamartwiali się zbytnio swoją starością. Po to tu jesteśmy, by umilić im jesień życia. Dlatego będziemy się starali organizować kolejne ciekawe imprezy. Pierwsze zwiastuny już w lutym.” – powiada przewodniczący Stanisław Salanek.

Obserwator

Wieści od kamieńskich emerytów, rencistów i inwalidów… Reviewed by on . Trwa w najlepsze szeroko zakrojona akcja pomocy żywnościowej dla członków Koła, w tym członków z gmin ościennych, którzy są zrzeszeni w kamieńskim Kole, jak rów Trwa w najlepsze szeroko zakrojona akcja pomocy żywnościowej dla członków Koła, w tym członków z gmin ościennych, którzy są zrzeszeni w kamieńskim Kole, jak rów Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top