piątek, 9 grudzień 2022, 14:23

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » XXIV Miejsko Gminny Konkurs Recytatorski o Nagrodę Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolinie rozstrzygnięty.

XXIV Miejsko Gminny Konkurs Recytatorski o Nagrodę Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolinie rozstrzygnięty.

wtorek, 31 stycznia 2017, 22:25 Kategoria: edukacja, Gmina Wolin, kultura i sztuka

W sobotę 28 stycznia 2017r., w atmosferze przyjaźni, życzliwości dla wykonawców i serdeczności dla ich opiekunów, Ośrodek Kultury Gminy Wolin zorganizował Miejsko-Gminny Konkurs o Nagrodę Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolinie. Wydarzenie to zainicjowane zostało przez wieloletniego nauczyciela-polonistę, a także pełniącego przez kilka kadencji funkcję  Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolinie, Pana Jana Frankowskiego.

Do udziału w Konkursie zostało zgłoszonych 44 uczestników – zarówno z przedszkola (w tym roku po raz pierwszy zostały wprowadzone dwie kategorie, dzieci do lat 4 oraz dzieci w wieku 5-6 lat) oraz ze  szkół gminy i miasta Wolin w pięciu kategoriach wiekowych. W repertuarach recytatorów znalazły się m.in.: utwory J. Tuwima, L.J. Kern, J. Brzechwy, oraz jeden wiersz autorski, a także fragmenty utworów Lucy M. Montgomery, A. Frączek,  Z. Herberta.  Do prac w jury tegorocznej edycji zaproszeni zostali: Pani Katarzyna Strzelczyk jako przewodniczący jury, Pani Andżelika Gałecka oraz Pani Kornelia Romanowska. Podczas przesłuchań obecni byli rodzice, nauczyciele, opiekunowie. Nagrody wręczali: Przewodniczący Rady Miejskiej w Wolinie – Pan Mieczysław Rybakowski, Przewodniczący Komisji Oświaty- Pan Krzysztof Czach oraz członkowie Jury.

Laureatami XXIV edycji Konkursu, w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

Kategoria dzieci w wieku do 4 lat

I miejsce Agata Czurpalewicz –  Przedszkole Wolin

II miejsce Antoni Jabłoński – Przedszkole Wolin

Kategoria dzieci w wieku 5-6 lat

I miejsce Barbara Juszkiewicz – Przedszkole Wolin

II miejsce Hanna Kubiak – Przedszkole Wolin

III miejsce Roksana Białowolska – Przedszkole Wolin

Wyróżnienie Aleksander Cichawa – Przedszkole Wolin

Kategoria klasy I-III
I miejsce Kornel Przybyłek – PSP Dargobądz
II miejsce Oliwia Milewska –  PSP Kołczewo
III miejsce Mikołaj Domitrz – PSP Kołczewo
Wyróżnienie Aleksandra Kazanowska – PSP Troszyn

Kategoria klasy IV-VI
I miejsce Martyna Dajlid  – PSP Kołczewo
II miejsce Julia Mietkiewicz– PSP Wolin
III miejsce Mikołaj Dajlid – PSP Kołczewo
Wyróżnienie Erwin Kaczmarek – PSP Wolin

Wyróżnienie Jury Nikola Czach – PSP Koniewo
Wyróżnienie Jury Julia Tokarz – PSP Dargobądz

Wyróżnienie Jury Milena Zalewska – PSP Troszyn

Kategoria klasy gimnazjalne:
I miejsce Anna Ludwicka – PG Wolin
II miejsce Gabriela Turek – PG Wolin
III miejsce Paulina Szydlewska – PG Wolin
Wyróżnienie Gracja Kalibabka – PG Wolin

Organizatorzy składają podziękowania Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Wolinie oraz Burmistrzowi Wolina, za ufundowanie atrakcyjnych nagród. Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli i rodziców wszystkich recytatorów oraz uczestników – szczególnie tych, którzy znaleźli się poza tzw. „podium”, ponieważ udział w konkursie o tak licznej grupie recytatorów dowodzi o dbałości o nasz ojczysty język, o kulturę słowa, co nie jest łatwym zadaniem w dobie wszechobecnej i agresywnej kultury obrazkowej. Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom oraz zapraszamy do udziału w kolejnym, XXV Konkursie Recytatorskim w roku 2018.

Ośrodek Kultury Gminy Wolin

 

XXIV Miejsko Gminny Konkurs Recytatorski o Nagrodę Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolinie rozstrzygnięty. Reviewed by on . W sobotę 28 stycznia 2017r., w atmosferze przyjaźni, życzliwości dla wykonawców i serdeczności dla ich opiekunów, Ośrodek Kultury Gminy Wolin zorganizował Miejs W sobotę 28 stycznia 2017r., w atmosferze przyjaźni, życzliwości dla wykonawców i serdeczności dla ich opiekunów, Ośrodek Kultury Gminy Wolin zorganizował Miejs Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top