niedziela, 7 sierpień 2022, 18:21

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Mur straszydło straszył i straszyć będzie…
Mur straszydło straszył i straszyć będzie…

Mur straszydło straszył i straszyć będzie…

piątek, 03 lutego 2017, 22:25 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, społeczeństwo

Nie tak dawno temu Kamień Pomorski obchodził raczej dość mizernie 740. rocznicę nadania praw miejskich. I wydawało się, że władze miasta baczniej przyglądną się tej rocznicy, temu wyjątkowemu momentowi, patrząc przy tym szerzej na liczne niestety niedoskonałości w samym mieście.

Tak prawdę powiedziawszy, w kilku miejscach należało, z chociażby tamtej okazji, zadbać jakby bardziej o to ładne miasto. Jednym z takich miejsc jest to naprzeciwko Katedry, gdzie znajduje się okazała skarpa opasana murem obronnym, który to mur delikatnie ujmując, nie jest od dawna w najlepszej kondycji. Wręcz straszy. I od jakiegoś czasu okolone jakimś obskurnym ażurowym płotem straszydło, było i jest w dalszym ciągu. Ma się całkiem „dobrze”. Sypiący się i niebezpiecznie przekrzywiony mur, co prawda teraz odgrodzony, od ciągu dla pieszych przechodzącego tuż obok na kamienne stopnie schodów, jest w bliskiej odległości. Widok po prostu nie ciekawy i przygnębiający zarazem.

Mieszkańcy przechodząc obok tego miejsca, zobojętniali i po prostu nie patrzą na to rzeczone straszydło. Już jakby do niego przywykli. A turyści i wczasowicze? Ci niebawem powrócą podczas sezonu letniego i zobaczą to co zobaczą, i zapewne choćby z tej małej (obskurnej) racji nie wystawią dobrej laurki gospodarzom miasta. A warto wiedzieć, że wielu gości krzątać się będzie przede wszystkim wokół samej Katedry.Mamy nadzieję, że władze ów problem wychwycą i zaradzą coś z tym murem, bo w istocie, owo miejsce nie jest aktualnie zbyt ciekawą wizytówką tego przecież pięknego i starego grodu. Szpecący okolicę niby pobielały i zzieleniały przy tym mur, nie powinien co najmniej w takim stanie egzystować, gdyż psuje całościowy wizerunek okolic samej Katedry. A zapewne przybywający na kolejne letnie koncerty organowo – kameralne dorocznego festiwalu goście mają oczy i wychwycą zapewne to niby cacko „architektoniczne”. Trudno nam cokolwiek podpowiadać włodarzom w tej kwestii, ale nie wypada chyba, by taka budowlana szpetota zaważyła na dobrej opinii gości o Kamieniu Pomorskiem, które zowie się przecież miastem nader przyjaznym dla wszystkich, a i urodziwym zarazem także przecież.

Obserwator

Mur straszydło straszył i straszyć będzie… Reviewed by on . Nie tak dawno temu Kamień Pomorski obchodził raczej dość mizernie 740. rocznicę nadania praw miejskich. I wydawało się, że władze miasta baczniej przyglądną się Nie tak dawno temu Kamień Pomorski obchodził raczej dość mizernie 740. rocznicę nadania praw miejskich. I wydawało się, że władze miasta baczniej przyglądną się Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top