środa, 6 grudzień 2023, 19:28

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

środa, 15 lutego 2017, 21:55 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, POWIAT

W poniedziałek, 13 lutego, odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim . Rozmawialiśmy o bardzo dobrej powieści historycznej „Harda” Elżbiety Cherezińskiej. Akcja powieści zaczyna się , gdy Mieszko postanowił wprowadzić w Polsce chrześcijaństwo i oddala swoje poprzednie, pogańskie żony. Kończy się, gdy harda Świętosława zasiada na drugim tronie w swoim życiu i zostaje królową Danii. Śledzimy losy piastowskiej księżniczki, która od dzieciństwa wie jaką przyjdzie jej odegrać rolę w planach ojca.

Uczestnikom spotkania książka bardzo się podobała. Na początku czytania wszyscy byli przerażeni ilością wątków, ale autorka prowadziła tak narrację,że wszystko zgrabnie układało się w całość. Dzięki tej książce przypomnieliśmy sobie wiele faktów z początków historii naszego kraju, ale też z historii naszych północnych sąsiadów. Wszystkim podobał się styl narracji oraz język pisarki. Czytało się tę powieść jak sagę piastowsko-wikińską.

Wszyscy uczestnicy zapowiedzieli, że muszą doczytać historię o Świętosławie w tomie pt.„Królowa”. Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki już 6 marca . Czytamy reportaż Ewy Winnickiej pt. „Angole”.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Reviewed by on . W poniedziałek, 13 lutego, odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim W poniedziałek, 13 lutego, odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top