niedziela, 7 sierpień 2022, 18:55

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Wesołe ferie w kamieńskiej Bibliotece

Wesołe ferie w kamieńskiej Bibliotece

poniedziałek, 27 lutego 2017, 22:15 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, kultura i sztuka, POWIAT

W czasie tegorocznych ferii zimowych w Oddziale dla Dzieci w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej na najmłodszych czytelników czekały różnorodne atrakcje. W pierwszym tygodniu przenieśliśmy się w czasie do starożytnego Egiptu. Każdego dnia licznie zgromadzone dzieci słuchały opowieści ,zawartych w zgromadzonych w bibliotece książkach ,o zwyczajach, bogach, budowlach oraz codziennym życiu mieszkańców starożytnego królestwa nad Nilem.

W trakcie kolejnych dni dzieci tworzyły stroje faraonów, pisały hieroglify na specjalnych kartuszach, kleiły piramidy, wykonały maskotki mumie z bandaży i drucików, ulepiły piękne talizmany w kształcie skarabeuszy oraz figurki sfinksów. Podsumowaniem spotkań ze starożytnością było wspólne wykonanie makiety Egiptu.

W drugim tygodniu ferii zagościliśmy na pirackim statku. Dzieci poznawały trudne i pełne niebezpieczeństw życie wyjętych spod prawa morskich rozbójników. By bardziej się wczuć w morskie klimaty, każdy wykonał dla siebie pirackie nakrycie głowy, podobiznę strasznego Czarnobrodego oraz makietę wyspy piratów. Największym wyzwaniem było zbudowanie pirackiego okrętu.  Ostatni dzień ferii w bibliotece wypełniło wielkie poszukiwanie ukrytego  skarbu piratów. Aby go odnaleźć dzieci musiały zdobyć fragmenty mapy. W tym celu trzeba było wykonać szereg zadań i rozwiązać wiele zagadek. Zabawie towarzyszyło dużo śmiechu i emocji. Po sklejeniu  mapy, skarb został błyskawicznie odnaleziony. Była to słodka niespodzianka. Kolejny raz dzieci mogły się przekonać, że biblioteka to także miejsce dobrej i ciekawej zabawy.

 

Wesołe ferie w kamieńskiej Bibliotece Reviewed by on . W czasie tegorocznych ferii zimowych w Oddziale dla Dzieci w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej na najmłodszych czytelników czekały różnorodne atrakcj W czasie tegorocznych ferii zimowych w Oddziale dla Dzieci w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej na najmłodszych czytelników czekały różnorodne atrakcj Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top