środa, 20 październik 2021, 17:34

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
Marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

środa, 08 marzec 2017, 21:47 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, POWIAT

W poniedziałek, 6 marca, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmawialiśmy o książce Ewy Winnickiej pt. „Angole”. Składa się ona z ponad 30 reportaży-relacji Polaków, którzy wyjechali do Anglii. Autorka w swojej książce pokazuje przekrojowy obraz Polaków, od tych którzy osiągnęli sukces finansowy i społeczny po bezdomnych. Pomiędzy nimi są : wydawczyni i pisarka, biznesmen, przedsiębiorca, sortowacz śmieci, były uczeń i wielu innych. Wszyscy oni poszukują lepszego życia. Niestety większość z nich nie odnajduję się w nowej rzeczywistości i trwa w „półżyciu”, często na brytyjskim socjalu. Ludzie, którym został w książce udzielony głos, wypowiadają się na temat rzeczywistości, z którą musieli się zmierzyć, opowiadają o trudnościach, kryzysach, porażkach, dylematach, ale też o sukcesach czy satysfakcji, jaką przyniósł im los. Każda historia jest inna, lecz w całości tworzy obraz zróżnicowanego, brytyjskiego społeczeństwa, który często nie może w pełni się zasymilować z imigrantami – wynika to z mentalności, czy też podejścia obu stron i wzajemnego traktowania.

Uczestnicy dyskusji, po przeczytaniu tej lektury stwierdzili, że Wielka Brytania wydaje im się mniej atrakcyjna, już tak nie zachwyca. Książka wydała się wszystkim bardzo aktualna, a przeczytać ją powinni zwłaszcza ci, którzy się tam wybierają. Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki 3 kwietnia o godz. 18.00. Czytamy kryminał Zygmunta Miłoszewskiego „Gniew”. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Reviewed by on . W poniedziałek, 6 marca, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmawialiśmy o książce Ewy Win W poniedziałek, 6 marca, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmawialiśmy o książce Ewy Win Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top