sobota, 25 marzec 2023, 09:26

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Nie tylko Brama Maślana się sypie…
Nie tylko Brama Maślana się sypie…

Nie tylko Brama Maślana się sypie…

piątek, 10 marca 2017, 22:30 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, społeczeństwo

Nie tak dano pisaliśmy o tym, że szczególnie mury obronne od północy (od Zalewu Kamieńskiego) w Kamieniu Pomorskim potrzebują natychmiastowej naprawy. Ostatnia renowacja części tych murów ze środków własnych miasta oraz środków Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków miał miejsce już osiem lat temu. Czas sobie więc przypomnieć, że te mury nadwątlone czasem i nieprzychylnymi warunkami atmosferycznymi po prostu ulegają coraz bardziej niszczeniu.

Jednym z przykładów takiego stanu rzeczy jest Brama Maślana, która naprawdę jest w fatalnej kondycji. Tym tematem mocno zajął się radny kamieńskiej RM Artur Świeboda, który wystosował do Ratusza stosowne wnioski. Jego zdaniem, które podzielamy, muszą się w najbliższym czasie znaleźć środki finansowe na kontynuację remontu murów, a na pewno Bramy Maślanej. W przeciwnym razie kilkuletnia zwłoka sprawi, że naprawa tychże będzie diametralnie wyższa, a problem trzeba choćby etapowo rozwiązać.

Według A. Świebody nie tylko mury obronne są w opłakanym stanie. „Jest jeszcze kilka newralgicznych punktów w Kamieniu Pomorskim i okolicach, jak choćby brak odpowiednich parkingów.” – bo jak sugeruje; i naszym zdaniem słusznie, zmotoryzowanych gości przybywa, zaś parkingów niestety nie. „To problem palący, bo jak zauważyłem wielu kierowców kręci się po mieście i nie kiedy nie znajdą parkingu po prostu odjeżdżają. A to wielka szkoda dla nas wszystkich.” – mówi były radny.

Są koncepcje na wybudowanie kolejnych nie małych parkingów w samym mieście, ale jak widać od pomysłu i zamiaru do realizacji jest nieco zbyt długa droga. Może być tak, że i mury obronne nie doczekają w najbliższym czasie renowacji i parkingów nie przybędzie, ale będzie to na pewno ze szkodą dla miasta, jego środowiska i licznych gości, którzy gremialnie; szczególnie w letniej porze, odwiedzają Kamień Pomorski i nasze Kamieńskie Wybrzeże.

Obserwator

Nie tylko Brama Maślana się sypie… Reviewed by on . Nie tak dano pisaliśmy o tym, że szczególnie mury obronne od północy (od Zalewu Kamieńskiego) w Kamieniu Pomorskim potrzebują natychmiastowej naprawy. Ostatnia Nie tak dano pisaliśmy o tym, że szczególnie mury obronne od północy (od Zalewu Kamieńskiego) w Kamieniu Pomorskim potrzebują natychmiastowej naprawy. Ostatnia Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top