sobota, 25 marzec 2023, 08:21

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » W sobotę na kamieńskiej hali królował taniec…
W sobotę na kamieńskiej hali królował taniec…

W sobotę na kamieńskiej hali królował taniec…

niedziela, 19 marca 2017, 22:51 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, REGION, sport

To dzięki trzynastej edycji Wiosennego Turnieju Tańca, którego organizatorem jak co roku, był kamieński klub tańca „Fokus” z Tomaszem Konurym na czele.

Na parkiecie królował taniec, które odbywały się w czterech kolejnych blokach. Od najmłodszych zawodników po starszych i jeszcze starszych, którzy przyjechali na kamieńskie zmagania z aż 23 klubów. Byli tancerze między innymi z Krakowa, Poznania, Bydgoszczy, Zielonej Góry, Kołobrzegu, Świdwina, a także ze Szczecinka, czy Koszalina oraz dolnośląskiego Lubina i pomorskiej Rumi. Nie zabrakło też tancerzy z naszych regionów. Na parkiecie pojawili się więc zawodnicy z Dziwnowa, oczywiście z Kamienia Pomorskiego, jak też z Międzyzdrojów, Świnoujścia i Wolina. Trzynasta edycja, jakże ciekawa i kolorowa cieszyła się dużą popularnością, bowiem podobnie jak w latach ubiegłych, widowni nie zabrakło.

Najpierw w sportowo – taneczne szranki stanęli najmłodsi, potem kolejni i kolejni. Rywalizacja jakże czysto sportowa, trwała wiele godzin. I co tu ukrywać, poziom był nader dobry, co ochoczo podkreślali jurorzy jak i sami organizatorzy. Finał kategorii 10 – 12 D ST zdominowała para Jakub Dudka i Natalia Stadnik z Koszalina, wyprzedzając parę Wojciech Jesionka – Kaja Żminda z Nowogardu oraz Stanisław Dróżdż – Jagoda Kańduła z Piły, AT także parę z Bydgoszczy, Jana Jarosza i Amelię Wiśniewską.

Kategorię 10 – 11 D LA wygrały para podobnie jak w poprzedniej kategorii, pierwsze trzy pary. Z tym że tutaj wygrała para nowogardzka przed tancerzami z Koszalina. Na czwartej pozycji sklasyfikowano parę inną parę bydgoską, Mateusza Ciesielskiego Aleksandrę Bronisławską. Duża obsada towarzyszyła kategorii 12 – 13 E, gdzie najlepiej oceniono występ Piotra Dębickiego i Dalii Marii Przetacznik  z „Jantara” Świnoujście. Drugie miejsce zajęła para z Nowogardu, Antoni Błażewicz – Marta Nawara, a trzecie, Hubert Tomaszek – Julia Osewska także z „Jantara”.

Na siódmym miejscu sklasyfikowano parę Bartosz Robert Ligęza – Amelia Kokot, ósmym: Piotr Włosek i Agata Kowalewska. Obie pary są z Międzyzdrojów. Na 9. miejscu uplasowała się par Piotr Pośniak – Hanna Wardęga z kamieńskiego „Focusa”. Kategorię 10 – 11 E wygrała kamieńska para: Konrad Szulc – Łatwiński oraz Amelia Zielińska. Drugą lokatę zajęli Damian Domański i Kornelia Szpakowska z Myśliborza. Na trzecim miejscu uplasowali się Stanisław Dróżdż i Jagoda Kańduła, zaś na czwartym para:  Milan Kwiatkowski i Carmen Kolos z „Pasji” Koszalin.

Na piątym i szóstym miejscu uplasowały się kamieńskie pary, natomiast ósmym – z Dziwnowa, a na dziewiątym, z Międzyzdrojów. W kategorii 14 – 15 D ST zwyciężyła para ze Świnoujścia: Dawid Szafrański i Patrycja Śmich. Druga lokata przypadła w udziale słupskiej parze: Grzegorz Derdziński – Wanesa Lewana, trzecie Cezaremu Choina i  Julii Karolinie Tomczyńskiej z Koszalina. Na piątej pozycji sklasyfikowano parę z Kamienia Pomorskiego: Antoni Krzysztof Przydryga – Natalia Krupa, a na dziesiątym, parę z Wolina.

Finał kategorii 14 – 15 D LA zdominowała para Eryk Chabasiński – Paulina Kamyk z Bydgoszczy, która wyprzedziła świnoujską parę: Oskar Sardyga – Zuzanna Wiktoria  Mamczak ze Świnoujścia oraz Antoni K. Przydrygę i Natalię Krupę z Kamienia Pomorskiego. Kategorię 12 – 13 D ST wygrała kołobrzeska para: Kacper Drewkowski – Amelia Świątek, która wyprzedziła parę z Kamienia Pomorskiego: Mateusz Polanowski – Maja Filipczak oraz Mateusza Białkę i Weronikę Pierzyńska z Bydgoszczy.

W kategorii 12 – 13 D LA najlepiej ocenioną parę: Mikołaj Przygocki – Katarzyna Szefke z Bydgoszczy, która pokonała parę Brajan Szafran – Zuzanna Pędziszczak z Nowogardu oraz Huberta Tomaszka i Julitę Osewską ze Świnoujścia. W kategorii 12 – 13 C ST wygrała para Ignacy Maciej Derejczyk i Natalia Szelewska z Kamienia Pomorskiego, przed bydgoską parą Mikołaj Przygocki – Katarzyna Szefke. Trzecie miejsce zajęła para z Kołobrzegu: Filip Jan Szczuryk – Pola Kowalik oraz Mateuszem Polanowskim i Mają Filipczak z Kamienia Pomorskiego.

W kategorii 12 – 13 C LA wygrała para z Kamienia Pomorskiego: Ignacy Maciej Derejczyk – Natalia Szalewska przed parą z Kołobrzegu: Filip Jan Szczuryk – Pola Kowalik. W kategorii 14 – 15 C ST zwyciężyła para z Krakowa: Jakub Jaje – Emilia Siuda, przed kamieńską parą: Klaudiusz Robert  Sito – Karolina Kijewska, przed parą z Bydgoszczy: Cyprian Osiński – Marta Carmen Grabowska.

Kategorię 14 – 15 C LA zdominowała para z  Krakowa: Jakub Jaje – Emilia Siuda, która wyprzedziła kamieńską parę: Klaudiusz Robert Sito – Karolina Kijewska oraz parę z Poznania: Dominik Wojciech Bosy – Marta Cichańska. W kategorii powyżej 15 lat C ST wygrała para Jakub Węgrzyński – Natalia Jaczewska z Goleniowa, wyprzedzając dwie pary ze Świnoujścia: Bartłomieja Rakowskiego i Weronikę Janicką oraz Miłosza Kosiorka i Emilię Lewandowską.

Na piątym miejscu uplasowała się para z Kamienia Pomorskiego, a na pozycji dziesiątej sklasyfikowano parę z Wolina. W kategorii powyżej 15 C LA zwyciężyła para Jakub Węgrzyński – Natalia Jace3wska z Goleniowa, która wyprzedziła parę Andrzej Pokorowski – Natalia Jóźwicka z Bydgoszczy oraz zielonogórską parę: Konrad Ławecki – Kamila Szałega. Na szóstym miejscu uplasowała się kamieńska para: Seweryn Rylik – Natalia Mycan.

Lubińska para: Rafał Leciej – Ivanna Solomakha wygrała kategorię powyżej 15 B ST, pokonując parę z Poznania:  Marcel Marchewka – Julia Cieślak oraz parę ze Świnoujścia: Jakub Kacper Babirecki – Oliwia Jasek. Czwarte i piąte miejsce zajęły pary z Kamienia Pomorskiego. W kategorii powyżej 15 lat B LA zwyciężyła para z Dziwnowa: Sławomir Sowa – Karolina Jolanta Szyrocka, pokonując parę z Lubina: Rafał Leciej – – Ivanna Solomakha oraz kamieńską parę: Igor Filip Kaczmarek – Wanesa Warwas.

Bardzo wiele par, ciekawe układy taneczne, sportowa atmosfera. Wszystko to towarzyszyło uczestnikom i licznym widzom przez wiele sobotnich godzin. Bardzo udana impreza, która już wrosła w marcowe dni każdego roku z miejscem na kamieńskiej hali.

Obserwator

 

W sobotę na kamieńskiej hali królował taniec… Reviewed by on . To dzięki trzynastej edycji Wiosennego Turnieju Tańca, którego organizatorem jak co roku, był kamieński klub tańca „Fokus” z Tomaszem Konurym na czele. Na parki To dzięki trzynastej edycji Wiosennego Turnieju Tańca, którego organizatorem jak co roku, był kamieński klub tańca „Fokus” z Tomaszem Konurym na czele. Na parki Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top