czwartek, 30 listopad 2023, 08:12

Strona główna » REGION » Niespodzianki minionego weekendu w piłkarskiej kolejce
Niespodzianki minionego weekendu w piłkarskiej kolejce

Niespodzianki minionego weekendu w piłkarskiej kolejce

poniedziałek, 20 marca 2017, 21:55 Kategoria: REGION, sport

Do takich bez wątpienia należy wygrana aż 3:1, IV – ligowego kamieńskiego „Gryfa” w Szczecinie – Załomiu, z dużo wyżej notowanym „Jeziorakiem”. Przed tą kolejką nasz zespół skazywany był przez wielu „znawców” tematu, dosłownie na pożarcie, szczególnie po tym, jak w beznadziejnym stylu przegrał u siebie (0:4) na inaugurację wiosny z „Raselem” Dygowo. Gryfici zagrali całkiem dobre spotkanie, zaś gospodarze, jak widać, są na razie bez formy, bo to już ich druga z rzędu porażka. Tym samym gryfici mają na rozkładzie „Jeziorak” w obu meczach sezonu, bowiem w pierwszej rundzie nasz zespół też wygrał w Kamieniu Pomorskim. Rywale „Gryfa” z dołu tabeli – co niektórzy, też zdobywali punkty, i stąd nasz zespół w dalszym ciągu znajduje się jedynie tuż nad strefą spadkową, którą rozpoczyna goleniowska „Ina”, która też wygrała swój ostatni mecz.

Niestety druga z rzędu porażka przydarzyła się III – ligowej wolińskiej „Vinety”. Wyspiarze przegrali w sobotę 0:1 u siebie z „Jarotą” Jarocin i spadli z dotąd zajmowanego miejsca trzynastego na niestety piętnaste. Mimo, że zespół dokonał kilku roszad w przerwie zimowej, to okazuje się, że albo jest jeszcze bez formy, albo przyjścia nowych zawodników nie były zbyt trafne. Jedno jest pewne. W takiej formie jaką obecnie prezentuje nasz zespół, pozostanie mu jedynie walczenie o pozostanie w lidze, bo trudno przypuszczać, by wyspiarze ot tak nagle, z kolejki na kolejkę, doznali olśniewającej metamorfozy. Ten sezon „Vinety” na pewno trzeba będzie jakoś przebrnąć i wierzyć, że sztuka pozostania w lidze się uda. Co tu dużo mówić, dzisiejsza „Vineta”, już bez Bartosza Ławy, jest jedynie cieniem tej która tak brylowała i rozdzielała karty, jak to miało miejsce p w poprzednim sezonie. Teraz dosłownie każdy zdobyty punkt będzie na wagę złota, w przeciwnym razie nie będzie zbyt kolorowo dla piłkarzy z Wolina.

Do mega sensacji doszło w byłej V lidze, w Płotach, gdzie miejscowa „Polonia”, okupująca ostatnie miejsce z zaledwie kilkoma punktami na koncie, pokonała 1:0 niemal pewniaka do trzech punktów, „Iskrę”Golczewo. Przykra dla naszych kibiców niespodzianka stała się faktem. Ostrzegaliśmy, że zlekceważenie wydawać by się mogło dużo słabszego przeciwnika, może skończyć się tak jak się niestety skończyło. Golczewianie miotali się po boisku wręcz do bólu. Cóż z tego, że mieli świetne okazje na bramkę, skoro pudłowali wręcz niemiłosiernie. Na szczęście dla nich, nie skutkuje to spadnięciem o jakieś miejsca w tabeli i zespół w dalszym ciągu jest w pierwszej części ligowej tabeli. Ale też jest to ostrzeżeniem, że nie wolno lekceważyć dosłownie żadnego przeciwnika. Walka w wiosennych bojach tak naprawdę dopiero się rozpoczyna, i wierzyć trzeba, że ta przykra wpadka w Płotach, podziała jak najbardziej mobilizująco na piłkarzy „Iskry”, którzy, co tu dużo mówić, w sobotę dali plamy, oj dali.

W A klasie liderujący „Jantar” Dziwnów nie zwalnia tempa. W sobotę w pierwszej kolejce rundy wiosennej nie dał żadnych szans „Zniczowi” Wysoka Kamieńska, pokonując go pewnie i wysoko, bo aż 5:0. Będące tuż za nim „Prawobrzeże” Świnoujście zgarnęło bez walki trzy punkty za walkower przyznany przez wycofany z rozgrywek „Bałtyk” Międzywodzie. Dwa pierwsze zespoły dzielą tylko i aż trzy punkty. W innym derbowym meczu, który odbył się w Gostyniu, padło aż dziewięć bramek. Ostateczni miejscowy „Bałtyk” pokonał po dobrym meczu 5:4 „Falę” Międzyzdroje i oba zespoły zamieniły się miejscami w tabeli. Teraz czwarty jest „Bałtyk”, zaś międzyzdrojanie spadli na miejsce piąte. Piąty nasz przedstawiciel, „Korona” Stuchowo, niestety słabo wystartował w rozgrywkach, bowiem zaledwie zremisował 1:1 w Łosośnicy z niżej notowanym „Jastrzębiem”.

Walka o awans zapewne trwać będzie do ostatniej kolejki. Lider z Dziwnowa po wzmocnieniach z zimy, wierzy że ta sztuka po kilku latach pobytu w A klasie się mu uda. Świnoujścianie też mają chrapkę na historyczny dla nich awans. Ale nie bez szans na pierwsze miejsce są też „Bałtyk” Gostyń i międzyzdrojska „Fala”, które od pierwszej liderującej dwójki przedziela „Sowianka” Sowno, która nieoczekiwanie tylko zremisowała w pierwszej kolejce wiosny.

Obserwator

Niespodzianki minionego weekendu w piłkarskiej kolejce Reviewed by on . Do takich bez wątpienia należy wygrana aż 3:1, IV – ligowego kamieńskiego „Gryfa” w Szczecinie – Załomiu, z dużo wyżej notowanym „Jeziorakiem”. Przed tą kolejką Do takich bez wątpienia należy wygrana aż 3:1, IV – ligowego kamieńskiego „Gryfa” w Szczecinie – Załomiu, z dużo wyżej notowanym „Jeziorakiem”. Przed tą kolejką Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top