środa, 27 październik 2021, 21:41

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Marina Kamień Pomorski i Jacht Klub Kamień Pomorski z Międzynarodową Nagrodą Żeglarską Szczecina.
Marina Kamień Pomorski i Jacht Klub Kamień Pomorski z Międzynarodową Nagrodą Żeglarską Szczecina.

Marina Kamień Pomorski i Jacht Klub Kamień Pomorski z Międzynarodową Nagrodą Żeglarską Szczecina.

wtorek, 28 marzec 2017, 07:40 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, REGION, sport

W sobotę 25 marca w Szczecinie w Starej Rzeźni na Łasztowni wręczone zostały po raz pierwszy Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina. Wśród nagrodzonych znaleźli się Jacht Klub i Marina Kamień Pomorski – organizatorzy Mistrzostw Europy w Klasie Europa w Kamieniu Pomorskim, którzy otrzymali nagrodę w kategorii „Wydarzenie Żeglarskie”. Nagrodę Rejs Roku im. Wyszaka otrzymał członek Jacht Klubu Kamień Pomorski i ambasador Mariny Kamień Pomorski – Szymon Kuczyński. Uroczystą Galę poprowadził znany prezenter radiowej Trójki oraz żeglarz w jednej osobie Kuba Strzyczkowski. Marek Świderski – prezes Mariny Kamień Pomorski: bardzo się cieszę z nagrody za Wydarzenie Żeglarskie. Nasze wysiłki w popularyzację żeglarstwa i regionu zostały również docenione w Szczecinie. Dumny jestem oczywiście z nagrody dla Szymona Kuczyńskiego, który statuetkę kapitana Wyszka postanowił zostawić w naszej marinie, ale to nie jedyny powód do dumy. Nagrodę w kategorii „Młody Żeglarz Roku” otrzymał Kuba Rodziewicz – wychowanek Jacht Klubu Kamień Pomorski i naszego trenera Michała Gryglewskiego. Dziś Kuba jest zawodnikiem SEJK Pogoń Szczecin i członkiem kadry narodowej juniorów w klasie Laser, zaś Michał Gryglewski cenionym trenerem pracującym w Irlandii i Stanach Zjednoczonych. Obaj swoje kariery, jeden zawodniczą, drugi trenerką rozpoczynali w Kamieniu Pomorskim. To też dla mnie powód do dumy.

Laureaci Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina 2017:

1.Nagroda im. Ludomira Mączki

Laureat: Wojciech Jacobson

Uzasadnienie: Dla żeglarskiego ambasadora Szczecina, za wieloletnią działalność na polu żeglarstwa, szerzenie jego idei, jako płaszczyzny porozumienia, współpracy i przyjaźni.

2.Rejs Roku – Nagroda im. Wyszaka

Laureat: Szymon Kuczyński

Uzasadnienie: Za samotne opłynięcie świata na jachcie „Atlantic Puffin” w latach 2014 – 2016 i promowanie Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego oraz Pomorza Zachodniego.

3.Żeglarz Roku

Laureat: Cezary Wolski

Uzasadnienie: Za sukcesy regatowe, w tym zdobycie Pucharu Bałtyku Południowego w roku 2016 na jachcie „Sharki” oraz żeglarską postawę godną naśladowania.

4.Regatowiec Roku – Nagroda im. kpt. Kazimierza Kuby Jaworskiego

Laureatka: Agnieszka Skrzypulec

Uzasadnienie: Za zdobycie 10. miejsca na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 i 5. miejsca w Mistrzostwach Europy w 2016 r. i promocję szczecińskiego żeglarstwa.

5.Popularyzator Żeglarstwa – Nagroda im. kpt. Kazimierza Haski

Laureat: Rammin Eckehardt

Uzasadnienie: Za wieloletnią działalność w budowaniu morskiej historii Pomorza poprzez upamiętnianie i ożywianie kultury Zeesbootów.

6.Nagroda Kota Umbriagi

Laureatka: Iga Wójcikiewicz

Uzasadnienie: Za pasję w łączeniu muzyki z żeglowaniem i sukcesy na festiwalach szantowych w Polsce.

7.Nagroda Kulturalna Żeglarskiego Szczecina

Laureaci: Aleksandra i Andrzej Kocewiczowie

Uzasadnienie: Za popularyzację kultury żeglarskiej poprzez organizację wielu wydarzeń na terenie przystani żeglarskiej Camping Marina w Szczecinie.

8.Wydarzenie Żeglarskie

Laureat: Mistrzostwa Europy w klasie Europa w Kamieniu Pomorskim

Uzasadnienie: Dla Stowarzyszenia Jach Klub Kamień Pomorski i Mariny Kamień Pomorski Sp. z o.o. za organizację pierwszych w Polsce Mistrzostw Europy w klasie Europa w Kamieniu Pomorskim.

9.Młody Żeglarz Roku

Laureat: Jakub Rodziewicz

Uzasadnienie: Za sukcesy regatowe, w tym uczestnictwo w Mistrzostwach Świata i Europy, Pucharach Świata, Pucharach Europy oraz Mistrzostwach Polski w klasie Laser.

10.Żeglarska Nagroda Specjalna

Laureat: kpt. Maciej Korek wraz z maszoperią

Za renowację 111-letniego „Nadira” – najstarszego szczecińskiego jachtu.

 

Tekst i zdjęcia: Marina Kamień Pomorski

Marina Kamień Pomorski i Jacht Klub Kamień Pomorski z Międzynarodową Nagrodą Żeglarską Szczecina. Reviewed by on . W sobotę 25 marca w Szczecinie w Starej Rzeźni na Łasztowni wręczone zostały po raz pierwszy Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina. Wśród nagrodzonych zna W sobotę 25 marca w Szczecinie w Starej Rzeźni na Łasztowni wręczone zostały po raz pierwszy Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina. Wśród nagrodzonych zna Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top