sobota, 25 czerwiec 2022, 18:27

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kamieńska Droga Krzyżowa
Kamieńska Droga Krzyżowa

Kamieńska Droga Krzyżowa

niedziela, 09 kwietnia 2017, 22:45 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, religia

W miniony piątek wieczorem, ulicami Kamienia Pomorskiego podążała Droga Krzyżowa, w której uczestniczyło bardzo wielu wiernych nie tylko miejscowych, ale osób przyjezdnych kuracjuszy i wczasowiczów.

Warto w tym miejscu nadmienić, że ta kamieńska uroczystość religijna odbywająca się zawsze przed Świętami Wielkanocnymi jest jedną z nielicznych w regionie, której tradycja trwa nieprzerwanie od wielu lat. Wierni w skupieniu i modlitwie przemierzali drogę między kolejnymi stacjami, będącej w dużej mierze adoracją polegającą na symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia go do grobu. Tradycja odprawiania drogi krzyżowej powstała w Jerozolimie. W średniowieczu rozpowszechnili ją franciszkanie, którzy oprowadzając pątników zatrzymywali się przy stacjach przedstawiających historię śmierci Jezusa. Liczbę czternastu stacji ustalono w XVII wieku.

Stacje drogi krzyżowej to nie tylko odtworzenie wydarzeń z ostatnich dni Chrystusa, mają one także swą bogatą symbolikę. Dla katolików są również podstawą rozważań medytacyjnych dotyczących m.in. tego, czym jest prawda, miłość itp.

 

Kamieńska Droga Krzyżowa Reviewed by on . W miniony piątek wieczorem, ulicami Kamienia Pomorskiego podążała Droga Krzyżowa, w której uczestniczyło bardzo wielu wiernych nie tylko miejscowych, ale osób p W miniony piątek wieczorem, ulicami Kamienia Pomorskiego podążała Droga Krzyżowa, w której uczestniczyło bardzo wielu wiernych nie tylko miejscowych, ale osób p Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top