sobota, 25 czerwiec 2022, 19:54

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Pierwszy trening z Pogoń Szczecin Football Schools za nami

Pierwszy trening z Pogoń Szczecin Football Schools za nami

czwartek, 13 kwietnia 2017, 07:48 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

 

11 kwietnia 2017 roku na stadionie miejskim w Kamieniu Pomorskim przeprowadzony został pierwszy próbny trening piłki nożnej dla dzieci zorganizowany we współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z Fundacją Pogoń Szczecin Football Schools. Po długim oczekiwaniu Duma Pomorza dotarła do Kamienia Pomorskiego!

Pogoń Szczecin Football Schools to szkółka piłkarska dla dzieci od 4. do 12. roku życia realizująca swój program szkoleniowy na terenie województwa zachodniopomorskiego. 1 kwietnia br. miasto Kamień Pomorski dołączyło do grona partnerów, które rozpoczęły współpracę z Dumą Pomorza. Na pierwszy próbny trening przybyło 29 młodych zawodników i zawodniczek. Nowy projekt od samego początku budził sporo emocji, w większości tych pozytywnych, ale wywołał również sporo kontrowersji. W mieście od dwóch lat działa bowiem z dużym powodzeniem szkółka piłkarska Lech Poznań Football Academy. Pojawiły się niepotrzebne głosy o niezdrowej konkurencji i rywalizacji.

– Szkolenie piłkarskie realizowane przez Pogoń Szczecin Football Schools to przede wszystkim propozycja dla osób, które do tej pory z różnych przyczyn nie miały możliwości trenowania piłki nożnej – mówi Daniel Klamborowski Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim. – Bywa tak, że tata lub dziadek jest zagorzałym fanem Pogoni Szczecin i ma swoje powody żeby nie zapisać dziecka do szkółki Lecha. Często jest też tak, że grupy dziecięce, które funkcjonują w mieście od dłuższego czasu są już na odpowiednim poziomie i “nowicjuszom” niezwykle trudno odnaleźć się w takim gronie, często rezygnują już po pierwszym treningu. Nasza nowa propozycja jest dla takich właśnie osób. Ilość dzieci jakie wzięły udział we wtorkowym treningu tylko to potwierdza. Większość dzieci nie była ani z Klubu MGL KS Gryf ani ze szkółki Lecha, choć oczywiście byli i tacy zawodnicy, ale w zdecydowanej mniejszości. – W naszych zajęciach chodzi o zabawę, o przeżycie piłkarskiej przygody, ale przede wszystkim chodzi o to, żeby do sportu namówić kolejne dzieciaki, dać im szansę, pokazać że mogą, że nie jest to takie trudne. Mamy nadzieję, że trenowanie w barwach Pogoni Szczecin, wspólne kibicowanie na trybunie rodzinnej podczas meczów ligowych ekstraklasy, dziecięce eskorty, spotkania z zawodnikami z pierwszego zespołu, gadżety z logiem Pogoni Szczecin, turnieje – wszystko to sprawi, że do trenowania piłki nożnej uda się zachęcić jeszcze większą liczbę młodych piłkarzy. To jest jedno z zadań Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – popularyzować sport wszelkimi dostępnymi metodami, takie są nasze cele statutowe. Nie chcemy z nikim rywalizować.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim otrzymał od Fundacji Pogoń Szczecin Football Schools sprzęt sportowy o wartości 10.000 zł. Pozwoli to nam na prowadzenie ciekawych i atrakcyjnych zajęć. W kolejnych tygodniach dzieci otrzymają do trenowania stroje sportowe w barwach Pogoni Szczecin, a w późniejszym terminie dresy i torby. Każde dziecko otrzyma również okolicznościowe gadżety – kubki, szklanki, zeszyty, długopisy itp. wszystko w barwach i z logiem Dumy Pomorza!

W pierwszej kolejności powstanie sekcja piłkarska dla dzieci w wieku 7-9 lat. Ta kategoria wiekowa cieszy się obecnie największym zainteresowaniem. Regularne zajęcia rozpoczną się już po Świętach Wielkanocnych. Rodzice, którzy zapisali swoje pociechy zostaną powiadomieni o terminie treningu sms-em lub e-mailem. W tym samym czasie w szkołach i przedszkolach prowadzone będą akcje promocyjne mające na celu powołanie do życia sekcji piłkarskiej dla dzieci wieku 4-6 lat i 10-12 lat. Już teraz można się zapisywać! Treningi odbywać się będą dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych, głównie na orliku przy ul. Wolińskiej 9 w Kamieniu Pomorskim. Dzieci będą miały również możliwość udziału w turniejach okolicznościowych organizowanych przez MOSiR Kamień Pomorski i jego partnerów. Przynależność do szkółki Pogoni Szczecin nie daje jednak możliwości rywalizowania z rozgrywkach ligowych prowadzonych przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej w Szczecinie. MOSiR nie jest bowiem klubem sportowym, nie rywalizuje w ligach, a to oznacza, że udział w naszych zajęciach nie oznacza konieczności rezygnacji z członkostwa z dotychczasowego klubu piłkarskiego lub szkółki. Czyli tak naprawdę to zajęcia dla każdego, zarówno dla chłopców jak i dziewczynek, to przygoda z Dumą Pomorza w tle i długo wyczekiwanym, nowoczesnym stadionem piłkarskim w Szczecinie.

Miesięczny koszt za uczestnictwo dziecka w zajęciach wynosi 78 złotych. Rodzice zainteresowani zapisaniem dziecka do Pogoń Szczecin Football Schools proszeni są o kontakt z organizatorem zajęć – tel. 607 709 299. Więcej informacji również na stronie internetowej pod adresem www.psfs.pl

 

źródło: MOSiR Kamień Pomorski

Pierwszy trening z Pogoń Szczecin Football Schools za nami Reviewed by on .   11 kwietnia 2017 roku na stadionie miejskim w Kamieniu Pomorskim przeprowadzony został pierwszy próbny trening piłki nożnej dla dzieci zorganizowany we współp   11 kwietnia 2017 roku na stadionie miejskim w Kamieniu Pomorskim przeprowadzony został pierwszy próbny trening piłki nożnej dla dzieci zorganizowany we współp Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top