sobota, 25 czerwiec 2022, 18:47

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Kotłownia czy salon gier?
Kotłownia czy salon gier?

Kotłownia czy salon gier?

piątek, 21 kwietnia 2017, 09:35 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION

Kolejne nielegalne quizomaty ujawnili funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS i Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. 18 kwietnia br. funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego i Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie wykryli 2 nielegalne automaty do gier tzw. quizomaty. Automaty ukryte były w kotłowni jednego ze sklepów spożywczych w Polanowie.

Od 1 kwietnia br. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Oznacza to również zakaz posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie, np. kasyna, dostawcy, serwisanci). Nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale wyłącznie takich, które są prowadzone przez państwo (czyli jest to działalność objęta monopolem państwowym). Wykonywanie tego monopolu powierzono jednoosobowej spółce Skarbu Państwa, powoływanej lub wskazywanej w tym celu przez Prezesa Rady Ministrów.

Kary za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji – wzrosły z 12 do 100 tys. zł od każdego automatu. Odpowiedzialność ponoszą zarówno właściciele lokalu jak i najemcy prowadzący w nich nielegalne gry na automatach. Za nielegalne posiadanie automatów jest też przewidziana odpowiedzialność karno-skarbowa.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

tel. (91) 48 03 666

      508 000 987

malgorzata.brzoza@zp.mofnet.gov.pl

www.zachodniopomorskie.kas.gov.pl

Kotłownia czy salon gier? Reviewed by on . Kolejne nielegalne quizomaty ujawnili funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS i Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. 18 kwietnia br. funkcjonariusze Zachodni Kolejne nielegalne quizomaty ujawnili funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS i Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. 18 kwietnia br. funkcjonariusze Zachodni Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top