sobota, 25 czerwiec 2022, 18:15

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kamieńska Marina bez jachtów z wrakiem w tle
Kamieńska Marina bez jachtów z wrakiem w tle

Kamieńska Marina bez jachtów z wrakiem w tle

sobota, 22 kwietnia 2017, 15:20 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, społeczeństwo

Tak to jeszcze wygląda. Ale w rzeczy samej, czas szybko biegnie, niebawem nastanie maj, może i słoneczny będzie. A potem czerwiec i początek oczywiście rozpoczęcie sezonu żeglarskiego. Już zapewne w maju w kamieńskiej Marinie zaroi się od jachtów i motorówek, które dziś slipowane na ziemi lub w hangarach zacumują przy pływających pirsach obiektu. Dziś tam jest jeszcze spokojnie, pusto przy tym bardzo. Ale też widać, szczególnie w czasie ładniejszych, słonecznych dni, wielu spacerowiczów, którzy bacznie i z zaskoczeniem przyglądają się przy tym resztkom drewnianych części wydobytego pod koniec minionego roku wraku z plaży w Międzywodziu.

Leżą sobie te części, a ci którzy im się przyglądają, tylko zastanawiają się, ki diabeł? Co to jest? Bo ani żadnej tabliczki dla jakiejś informacji o tym zbytku nie ma. A jak już to coś tam jest, to przydało by się doinformować przechodnia co tutaj leży. Po prostu leży sobie wrak, i tyle. Tyle tylko, jak długo jeszcze, bo sezon za pasem, a to jakby szpeci teren placu Mariny. Pewnie, bo taki był zapewne zamiar, zostanie to coś kiedyś (?) zakonserwowane i złożone do kupy. Wielu zastanawia się więc – jak to jest. Części wraku nie dość, że przesiąknięte morskością, to na dodatek w słoneczne dni są narażone na promienie słoneczne, które owe części mogą wysuszyć, a co za tym idzie, może dojść do wypaczeń różnych elementów wraku. I wówczas, kiedy dojdzie do jego ewentualnego składania, czy się to wszystko jakoś dopasuje?

Tak czy owak, mamy niemalże końcówkę kwietnia. Marina jeszcze pusta, bez jachtów. Co jakby łyso nieco jest. Ale samo jej położenie nad zalewem, kusi oko i oczywiście bardzo kusi do spacerów, z których skrzętnie korzystają nie tylko mieszkańcy miasta, ale i liczni kuracjusze, którzy tak prawdę powiedziawszy, w Kamieniu nie mają gdzie się rozerwać. Bo ani kawiarń (w zasadzie oprócz tej na Marinie), ni restauracji jakiejś, choćby jednej!, ani dancingów do pokręcenia się w tanach. Takie jest to miasto powiatowe, gdzie cieszyć się trzeba tym co jest, a niewiele tego, i wspomina dobre, a nawet bardzo lepsze jego czasy, które jak widać, minęły bezpowrotnie.

Obserwator

Kamieńska Marina bez jachtów z wrakiem w tle Reviewed by on . Tak to jeszcze wygląda. Ale w rzeczy samej, czas szybko biegnie, niebawem nastanie maj, może i słoneczny będzie. A potem czerwiec i początek oczywiście rozpoczę Tak to jeszcze wygląda. Ale w rzeczy samej, czas szybko biegnie, niebawem nastanie maj, może i słoneczny będzie. A potem czerwiec i początek oczywiście rozpoczę Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top