niedziela, 4 czerwiec 2023, 05:34

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Wielka Liga Czytelników
Wielka Liga Czytelników

Wielka Liga Czytelników

sobota, 22 kwietnia 2017, 14:25 Kategoria: edukacja, Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, REGION

21 kwietnia w naszej Bibliotece odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”, organizowanego przez Stowarzyszenie Wielka Liga z Katowic. Jest to konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, którego głównym celem jest tworzenie mody na czytanie. Uczniowie wypożyczają książki z listy konkursowej i odbierają do nich pytania. Testy rozwiązują w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddają do biblioteki, gdzie zostają ocenione. Po troje najlepszych czytelników z kategorii kl. 1-3 i 4-6 bierze udział w drużynowym półfinale. Następnie najlepsi wystąpią w finale, który odbędzie się w Katowicach.
W półfinale w Kamieniu Pomorskim wzięli udział uczniowie z Dargobądza, Wolina i Trzebiatowa. Byli świetnie przygotowani, wszyscy ukończyli rozwiązywanie testu przed wyznaczonym czasem. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dodatkową atrakcję przygotowała jedna z bibliotekarek, należąca do Klubu Przyjaciół Jane Austen. Ubrana w regencyjną suknię z czasów pisarki dała możliwość zakosztowania trudnej sztuki kaligrafii. Wszystkim uczestnikom raz jeszcze gorąco dziękujemy!

Wielka Liga Czytelników Reviewed by on . 21 kwietnia w naszej Bibliotece odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”, organizowanego przez Stowarzyszenie Wielka Liga z Katowic 21 kwietnia w naszej Bibliotece odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”, organizowanego przez Stowarzyszenie Wielka Liga z Katowic Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top